הבית המכוסה, יפן // Naoi architects >>

יום שבת, יוני 04, 2011 | , , , |

naoi architecture & design office // covered house >>

'covered house' "הבית המכוסה" אשר תוכנן על ידי משרד האדריכלים המבוסס בטוקיו naoi הוא בית פרטי בן שתי קומות באזור tohoku שב- Fukushima, יפן.

בולט בזכות הצורה הייחודית של הגג המתקפל שלו שגם יוצר את הקירות החיצוניים, הבית הוא פשוטו כמשמעו "מכוסה" כדי ליצור רגעים ו"כיסים" של מקומות חיצוניים אך פרטיים.נמצא קצת קרוב לאזור האורבני הסואן של העיר, התכנון מבקש לספק סביבת המגורים אשר "משחקת" בין הגבול החיצוני לפנימי ועדיין לקדם תחושה של פרטיות ואינטימיות.
אזורים אשר אינם דורשים מחסה כגון חנייה ומקום לתליית כביסה נכללו בתוך הקפלים של הצורה הכללית של הבית.חלל דק גדול יוצא מתוך החלל הפנימי, ונותן הרגשה מורחבת של שטח המגורים אל הסביבה החיצונית. 

פתחים גדולים תוכננו במקומות אסטרטגיים בתוך הצורה הכללית על מנת לספק מבטים ייחודיים אל הנוף ולשמור על אוורור צולב בכל הבית.בתוך הקפל הגבוהה של הגג, חלל המגורים העיקרי "נמתח" עד גובה תקרה נדיב בעל שתי קומות, ומשמש כאטריום פתוח בין קומת הקרקע לבין הקומה העליונה.
האדריכלים עשו שימוש במספר סוגי פתחים- חלונות הפונים פנימה לפנים, פנימה החוצה והחוצה אל מחוץ לבית- זאת על מנת לקיים מספר רב שלמערכות יחסים בין הבית והסביבה.

לחצ/י כדי לשתף חברים בכתבה|

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר