מרכז תרבות חדש - NCC, ספרד // fündc Architects >>

יום חמישי, יוני 23, 2011 | , , |

fündc // new cultural center-ncc >>


משרד האדריכלות הספרדי fündc השלים את מבנה "NCC", מרכז תרבות חדש שהוא ההתערבות העירונית הגדולה ביותר של העשור האחרון ב- Pozuelo de Alarcon, מדריד.


ממוקם סביב כיכר padre vallet, העיצוב מקבע את עצמו בתור המקור לרשת חדשה ורחבה של מרחבים תרבותיים להולכי רגל.


אולם זוויתי חדש ונועז המורכב מצורות גיאומטריות ונפחים התלויים בצדדים מנוגדים, מצליח לשלב את עצמו בתוך הנוף ההיסטורי האפור המקיף אותו.

האולם, הגמיש מאד בארגון שלו, כולל פלטפורומות ורצפות הניתנות להזזה ושינוי על מנת להתאים למגוון רחב של תכניות תרבותיות הכוללות תערוכות ומופעים.


מוקף בנוף האורבני החדש, הבניין - אשר בשטח של כ-20,000 מטרים רבועים - מורכב משני טיפולוגיות אדריכלות שונות ,ישנה וחדשה, אשר עובדות באופן סימביוטי תוך מתן חללים מסורתיים וניתנות לשינוי.
מבחוץ, שבילים סלולים להולכי רגל, מזרקות, ועצים שתולים בעציצים גדולים עם ספסלים הפכו את סביבת הבטון האפורה לסביבה חיה ותוססת.את העציצים הגדולים, אשר מופיעים כעמודים מבניים בקומת החניה, מאפשרים צמיחה של עצים בינוניים עד גדולים, ומצליחים ליצור "כתמים" ירוקים של צמחיה באזור שבעבר לא יכלו בדרך כלל להכיל אותה.


Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר