טפיל, רוסיה // Za bor Architects >>

יום ראשון, יוני 12, 2011 | , , |

Parasite Office // za bor architects >>

הביאנלה לארכיטקטורה «АRCH מוסקבה» מתקיימת באופן מסורתי בסוף חודש מאי, בבירה הרוסית.משרד האדריכלים za bor הציג השנה רעיון חדש ביסודו של שימוש יעיל בשטחים מאוכלסים במטרה ליצירת רווחים עסקיים מעשיים. עבור פרויקט זה הוענק לאדריכלים הפרס השני של הביאנלה «ARCH מוסקבה» על ידי השופטים שבחנו את העבודות שהוצגו (הפרס הראשון לא הוענק לאף אחד).


הרעיון הוא יוצא דופן במיוחד וזאת בגלל שמוסקבה היא העיר הגדולה ביותר באירופה עם הכלכלה הגדלה ביותר אך תוך מחסור קבוע של חללי אמנות בתחומים רבים הזקוקים לאולפני עיצוב, גלריות לאמנות מודרנית וארגונים אחרים המאכלסים פעילות אשר מחוברת לאמנות.


מאפיין בולט ברחבי מוסקבה היא נוכחות של בניינים רבי קומות עם קירות ריקים ומעבר רחב ביניהם. פרוייקט זה משתמש במרחבים הלא מנוצלים שבין הבניינים ליצירה של חללי משרדים יעילים אשר אינם חוסמים את הגישה לחצר האחורית.המימוש הראשון של הרעיון זה יהפוך את החלל הלא מנוצל לסדנא ולמשרדי האדריכלים אשר מתוכננים להבנות בין שני הבתים שברחוב Kozhukhovskaya . הפרויקט מצליח ליצור נפח בעל שלוש קומות אשר מחולק עם לוחות רצפה מודולריות ושטח גג נגיש לפעיליות.


המסגרת שמחזיקה את הנפח היא יחידה מבנית אחת המהודקת בין החזיתות ה"עיוורים" של הבניינים הקיימים.
החזית הפוליגונית הפונה לרחוב עשויה מפוליקרבונט קל ועמיד, החזית הפונה לחצר בית היא שטוחה ומזוגגת לגמרי.

Facebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

מדהים כמה שזה נראה סטודנטיאלי אבל זה אמיתי !!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר