אירוע: תערוכת בוגרים 2011, מכון אבני // 12-22/7/2011 >>

יום ראשון, יולי 10, 2011 | , |

מכון אבני יציג ב- 12- 22 ביולי את תערוכת הסיום של בוגרי מחלקות המכון השונות:
אמנות, תקשורת חזותית, תקשורת אינטראקטיבית, עיצוב אדריכלות פנים ועיצוב תעשייתי.

פתיחה: יום שלישי 12.7.11 בשעה 19:30
נעילה: יום שישי 22.7.11

שעות פתיחה: א'-ה' 10:00-20:00, ו' 10:00-13:00
חללי התצוגה: במכון אבני, רחוב אילת 7,8,17,23 תל אביב


תערוכת סוף השנה של בוגרי מכון אבני מורכבת מקשת רחבה של פרויקטים אישיים העוסקים במגוון תחומים החל מנושאים אישיים, נושאים חברתיים, דרך נושאים עיצוביים ועד רעיונות חדשניים ויצירתיים בתחום פיתוח המוצרים.

ביקור בתערוכה, שהכניסה אליה חופשית, תאפשר לקהל הרחב להיחשף לחוויה הבלתי אמצעית שבמפגש עם העבודות המרתקות של הסטודנטים בתחום האמנות העיצוב והארכיטקטורה ותאפשר הצצה לעולמו של הדור הבא בתחומים אלו.

אהוד בן מנשה- עיצוב תעשייתי- אופניים


תערוכת הגמר של מחלקת אמנות בראשה עומד יעקב מישורי
כיון שמדובר באמנות, אין תבנית מוגדרת לפיה עבדו הסטודנטים בפרויקט הגמר שלהם. הכיוון אליו מכוונים אותם המרצים יהיה תמיד לפרוץ לכיוונים שונים ולא לתוך מסלול ידוע מראש.

אנו רואים מגמה של העמקה ביצירה האוטוביוגרפית, האישית. הדיוקן, הוא מימד מאד דומיננטי. לא חייבים להופיע פניהם של האמנים בכדי להכתיר עבודה כדיוקן, אבל חייבים להופיע נושאים מחומרים קרובים, אינטימיים. מירב קוזק מצלמת את בית הוריה באופן שגורם לנו לחוות אותו כסטטי עד כדי מורבידי. אורית אנג'ל מביאה את הגוף שלה, האופנה שלה והעיסוק הטינאייג'רי בגוטיקה לתוך הציור. טל פייסיק יוצר דיוקנאות קטנטנים השמים תחת זכוכית מגדלת את בדידותו האינטימית של האדם באופן כזה החושף את הנקודה הרגישה הזו של הלבד הגרוטסקי. נעמה עתי יוצרת דיוקנאות של חבריה הפנקיסטים. מיטל אלחרר מציירת פנים של חדר, ציור בגודל קטן יותר מגלויה, אשר מספר כעין "סוד" על האדם הגר בו.

עוד נטייה מעניינת המאפיינת את המחזור: על אף היותו "מעודכן" ו"נושם" אמנות עכשווית: ישנה חזרה לעבודה עם הידיים, אולד סקול: ציור, פיסול, רישום. לא מפחדים ללכלך את הידיים. ישנה רוויה מאמנות "מנומסת" אשר שמה לה במקום הראשון את ההגיג, ובמקום האחרון את הנוכחות עצמה. המחזור הזה מכניס את הרחוב והפופ לאמנות הקלאסית.
המדינות ההמאוחדות של ישראל-דדי ירון-תקשורת חזותית
תערוכת הגמר של המחלקה לתקשורת חזותית בראשה עומד צבי פדלמן- תערוכת המחלקה לתקשורת חזותית במכון אבני 
השנה נוטלת חלק במהפכה המתרחשת בימים אלו בעולם העיצוב ומושפעת מהשינויים הגלובאליים חובקי עולם. מהפיכה הגורמת למעצבים לחזור לכללי המשחק הפשוטים ביותר, ומגדירה מחדש מהי "תקשורת חזותית": ביטויים גרפים לכדי מילה אחת, בזיהוי קהל היעד בדיוק כירורגי, פתיחות לקבלת ערוצי תקשורת חדשים, בהרחבת מעגלי ההשפעה וההשראה מהלוקאלי לגלובאלי ומעל הכל פיתוח תודעה עיצובית כחלק מהאמירה האישית.

נושאים שהוגדרו כטאבויים נפתחים מחדש ובאמצעותם אנו נחשפים לתודעה עיצובית מטרידה, חצופה ונועזת, תולדת הפייסבוק והיו-טיוב של דור המעצבים החדש.

בין השאר תוצג עבודתה של יעל זייד הפותחת את סוגיית ההתמודדות של החולה עם גילוי מחלת הסרטן, עבודתה של מאיה מרק, מניפסט המוצג כמגזין קיר רחב היקף העוסק בהאדרת הפגמים הויזואליים, עבודתה של כנרת מצויינים, העוסקת בסודות המסע לגילוי נקודת הג'י ערוכים כספר, מיועד לנשים וגברים כאחד, מלווה ברמיזות ודימויים מושאלים.
מיכל ישפה תאורה- עיצוב תעשייתי

תערוכת הגמר של המחלקה לתקשורת אינטראקטיבית בראשה עומדת לאה ברקוביץ'- יושע
בפרויקט הסיום מתמודדים הסטודנטים עם מציאות משתנה באמצעי המדיה השונים על בסיס יומיומי וזאת כדי להכיר את מה שהיה בתחום אתמול , ללמוד את הקורה בו היום ולהמציא את שיתרחש בו מחר.

התמודדות זו באה לידי ביטוי בתערוכת הגמר אותה הם מציגים. בין הפרויקטים הבולטים נראה בין השאר אפליקציה למאמן הכדורגל העתידני, מכשירים עתידניים למעצב לאדריכל ולסטודנט, כלי עבודה מהפכניים לילדים ועוד. גם לעולם הקלאסי יותר, עולם האנימציה והאיור הגיעה המהפכה הקונספטואלית, שם נפגוש בין היתר סרט שעוטף אותנו מארבעה כוונים שונים ומספר סיפור המתרחש במקביל בארבעה המסכים עד לסוף המפתיע, איור לספר ילדים איטנראקטיבי ועוד.
מגזין מציצני-חן כספי 

תערוכת הגמר של המחלקה לעיצוב אדריכלות פנים, בראשה עומדת ניצן קינן, עוסקת השנה בתכנון חללי מסחר

בפרויקט הגמר התמודדו הסטודנטים עם הקף עבודה רחב המסכם 4 שנות לימוד אינטנסיביות. השנה, התבקשו הסטודנטים לתכנן חנות קונספט בשטח של כ-500 מ"ר במתחם שוק העליה שבתל אביב.

בחירת הנושא החנות – נעשתה ע"פ קריטריונים של השתייכות למקום (מרכז ת"א) זיהוי צורך, קהל יעד ועוד. תהליך העבודה כלל את חקר האתר (מיקום מבנה, כיוונים וכד'), חיפוש השפה העיצובית (חיפוש הרעיון הקונספטואלי דרך מודלים רעיוניים) ותכנון החנות (מתן פתרונות פונקציונאליים תוך אמירה קונספטואלית). הנושאים שנבחרו על-ידי הסטודנטים היו מגוונים כגון: חנויות למוצרי מחזור, חנויות כמשתלה אורבנית, חנויות מוסיקה וספרות, וחנויות אופנה וספורט.
קרן הראל מצלמה לילדים
תערוכת הגמר של המחלקה לעיצוב תעשייתי, בראשה עומד וילי מזרחי
בתערוכה יוצגו השנה תוצרי עבודתם של בוגרים משני מסלולי התמחות: מסלול "מעצב יוצר" ומסלול "עיצוב מוצר".

יוצגו עבודות, שהן מדגם מייצג לנושאים המעסיקים את הסטודנטים כיום, כגון: עבודות, המציעות אלטרנטיבות לסגנון חיים, לדוגמא יחסי אדם וכלבו; ארגון צעצועים במרחב ביתי מתוך תפישה חומרית חדשה; מערכות ישיבה ואחסון המתייחסות למצוקת החלל הביתי העירוני; תקשורת ואינטראקציה לילדים במרחב הציבורי; ואובייקטים, השואבים את השראתם ממקורות צמחיים ומעבירים איכויות אלה לסביבת המשרד.

ניתן יהיה לראות גם עבודות מתחום עיצוב מוצר "קלאסי", ליבת העיצוב התעשייתי כדוגמת אופניים עירוניים בעלי שלדה חדשנית המיועדת לשיכוך ובנויה במתח פנימי;מצלמה דיגיטלית לילדים בעלת ממשק אינטגראלי ייעודי לגילאי 5-8 ומכונת כביסה, המונעת שחיקת בגדים, בעזרת שיטת פעולה ליניארית.

עבודות כמו מסחטת שמן זית ביתית, מכשיר להכנת חטיפים לכלבים וצעצועים להדפסה תלת מימדית בבית, מתייחסות לגל הולך וגובר של עשייה עצמית, המחליפה את הצרכנות המקובלת בעולם המערבי כיום, מתוך התייחסות מיוחדת לאדם הפרטי והעדפתו על פני אינטרסים של שווק להמונים.

כניסה חינם


לחצ/י כדי לשתף חברים בכתבה|

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר