אירוע: תערוכת הבוגרים 2011, ויצו חיפה // 21-31/7/2011 >>

יום שישי, יולי 15, 2011 | , |

המרכז האקדמי ויצו חיפה - תערוכת הבוגרים 2011 // פתיחה: יום ה' 21.7.2011 בשעה 20:30 >>

רח' הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה. טל. 04-8562502

ימים א' – ה' 14:00 – 20:00 ו' 10:00 – 14:00 שבת 10:00- 22:00

נעילת התערוכה: 31.7.11


הכניסה חופשית!! המחלקה לעיצוב גרפי – תקשורת חזותית:
תערוכת הבוגרים של המחלקה לעיצוב גרפי ותקשורת חזותית לשנת 2011 מאופיינת ברבגוניותה ובעשרה הן בתוכן והן בחומר. התערוכה נוגעת בנושאים בעיתיים ושנויים במחלוקת המחייבים את הצופה למחשבה. גבולות הדיסיפלינה מאותגרים ועל פי הסטודנטים, ניתנים לערעור בכל רגע בחיפוש אחר מחוזות חדשים של דרכי ביטוי, שפה וכלים. המתווכים הרווחים והמוכרים, השימוש בהם ואופן הצגתם מפנים את מקומם לטובת חיפוש נסיוני.

לצד עבודות המאופיינות ב 'אני' ובאישי ניתן למצוא עבודות העוסקות בעניינים חברתיים, הומניטאריים ופוליטיים וכאילו סורקות את החברה הישראלית לגווניה ומעמידות אותה אל מול המראה. ניתן לזהות עיסוק כמעט גורף בייצוגים של תרבות מקומית דרך התרפקות, געגוע, התרסה או בקורת המוגשים לצופה בשלל גוונים ויישומים על פי בחירת הסטודנט, כגון: עיצוב, איור, פרסום, אנימציה, וידאו, עבודות אינטראקטיביות, עיצוב בתנועה ותלת מימד.

בתערוכה ניתן למצוא עבודות עיצוב המשתייכות לז'אנר האקטיביסטי שמטרתן לעורר מודעות והזדהות ולעודד לפעולה. בעבודותיהם, יצרו לעצמם הסטודנטים במה להעברת מסר תוך שימת דגש על מציאת שפה גרפית ייחודית וצורת ביטוי מקורית וחדשה.

ראש המחלקה: טרי שרויאר

מנחי פרויקט הגמר:

טרי שרויאר, ירון שין, גיא שגיא, עדה ורדי, פרופ' שמעון זנדהאוז, מירה פרידמן, פרופ' אבנר כץ, גיל- לי אלון קוריאל, מיכל צדרבאום, דודי אופנהיים, אורן ורמוס, גלעד בכר, אוהד אלימלך, אילן וינטראוב, אורי אופיר, יפעת גלילי, הדס קידר, רן בוגין, אורן גל

המחלקה לצילום:
לרוב, המעשה הצילומי, ראשית דרכו במבט החוצה אל העולם הנגלה. המשכו בהפנמה, ניתוח וביקורת בהתייחס לזמן, היסטוריה, חברה ותרבות. התובנה האישית הנובעת מתוך אותו מבט מכנסת ומנכסת את עולם התופעות לכדי אמירה אישית הנוקטת עמדה חברתית, מעמדית ותרבותית שכולה תהייה, ביקורת, ולעיתים געגועים.

בפרויקט הגמר של המחלקה לצילום, הפן הבולט השנה, הוא הפניית המבט של נשים יוצרות אל "הנשיות". מקומה בהיררכיה החברתית, מצבי מצוקה, והפער שבין המיצוב המסורתי והרשות הנלקחת למיניות נשית מתפרצת,ישירה ולא אפולוגטית. ובהנגדה מובהקת: גוף עבודות העוסק בגבריות שברירית ואפולוגטית. חלק מהמציגים מציבים סימני שאלה באשר לתפיסת המדיה הצילומית עצמה וניסיון לאתגר את המושג "צילום נכון".

העבודות מתריסות, נוקטות עמדה ואינן מאפשרות, לצופה הסביר, לחלוף על פניהן בשוויון מבט ונפש.

הדימויים מתומצתים ולרוב מכאיבים.

המחלקה מאופיינת, וניתן לזהות זאת בתערוכת הגמר, בניסיונה לזהות, לפתח ולמצות עד תום את כתב ידם הצילומי של היוצרים הצעירים , הן במובנה המלא של המחויבות החברתית והצורך לנקוט עמדה והן בשכלול יכולותיהם הטכניות, תוך שימור, טיפוח והעצמת עמדותיהם האישיות.

המהלכים והאסטרטגיה של המחלקה בצרוף כישרונותיהם המרשימים של אותם אמנים בראשית דרכם, משאירים אותנו אופטימיים.

ראש המחלקה: פרופ' מיכה קירשנר

מנחי פרויקט הגמר: פרופ' מיכה קירשנר, פרופ' שמחה שירמן, ראובן קופרמן

המחלקה לארכיטקטורה:

תערוכת הבוגרים נועדה להציג את ההישגים והיריעה הרחבה של תחומי העניין והעשייה של הסטודנטים ואת רוח המחלקה לארכיטקטורה.


פרוייקט הגמר, 'ארכיטקטורה אורבנית', מצביע בשמו על העיקרון המנחה את העבודה בסטודיו: יחסי גומלין בין פרויקט אדריכלי והקשרו העירוני, הסביבתי והתרבותי. הסטודנטים מגלים וממצים את הפוטנציאל הגלום במצבים אורבניים תוך בניית רקע מחקרי, ייחודי ותיאורטי. דגש מושם על חשיבה ביקורתית ומחדשת ביחס לטיפולוגיות, למרחב החברתי והציבורי, ולמכלול הנושאים בשיח העכשווי, כל זאת תוך גיבוש והבעת עמדה אישית. התהליך מיישם את תפישת המחלקה המשלבת את הקונספטואלי עם היישומי.

מגוון הנושאים שנבחרו על ידי הסטודנטים:

שיח טבע וארכיטקטורה
מרכז מבקרים בים המלח ובתמנע; תחנת רכבת בגבול ישראל-ירדן

התערבות ברקמה עירונית קיימת

תל-אביב: מרחבים נטושים וצמיחה; ככרות ורובדים עירוניים חדשים; רקמות עירוניות אלטרנטיביות; איחוי רקמות במוקדי תחבורה ; חיפה: זכרון והתחדשות; טופוגרפיה אורבנית, ירושלים: צמתים רבות.

ממשק עיר-ים
נהריה: שדרת נחל וים ; חיפה: הנמל כחזית עירונית; השער הדרומי לעיר ; תל-אביב: ככרות ים

ראיה אלטרנטיבית של המרחב הציבורי הפתוח
רחובות: בית ספר לאמנויות משולב בגן ציבורי ; ירושלים: הכניסה, חומה כמרחב ;
מזרעה: אמת המים העותמנית כמחוללת מרחב ציבורי-תרבותי ; מוזיאון ימי כשער לחיפה

מרחב התודעה
יפו,עיר באר

ראש המחלקה: אדר' אירית צרף נתניהו
מנחי פרויקט הגמר: ארכ' גליה ויזר, ארכ' הורסיו שוורץ, ארכ' צביקה קורן, ארכ' לירן צ'צ'יק,
 ארכ' מיקי בודובסקי, ד"ר ליאורה בר-עם שחל, ד"ר רוזה פרנסיס

המחלקה לעיצוב אופנה:
בתערוכה יציגו הבוגרים מדגם מייצג של קולקציית הגמר המבטאות שלל מקורות השראה אישיים ואוניברסאליים, עם דגש על שימוש בטקסטילים חדשניים וחומרים לא קונבנציונליים.

הקולקציות הוצגו בתצוגת האופנה השנתית ב 13/7/2011 בהאנגר 11 נמל ת"א.

בתערוכה יוצג גם סרט הוידאו של תצוגת האופנה.

ראש המחלקה: רן שבני
מנחי פרויקט הגמר: טליה בורק , אסתי גרינבוים , אילנה כרמלי לנר,יובל כספין , טלי קורש , אתי שמלה, עמרי גורן


לחצ/י כדי לשתף חברים בכתבה|

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר