דירת 30 מ"ר, יפן // KEY OPEARATION Architects >>

יום שבת, יולי 16, 2011 | , , , , |

KEY OPEARATION Architects //  Flat Double Decker  >>

תיכנון מחודש שנעשה על ידי משרד האדריכלים היפני key operation לדירה בטוקיו בת 20 שנים בגודל קטנטן של 30 מ"ר עבור אם ובנה, מאפשר שימוש באותו חלל למספר מטרות רק על ידי פתיחה וסגירה של דלתות.
על מנת להבטיח את הפרטיות של האם והילד, ניסתה ההצעה לתכנון המחודש ליצור גם חדר מגורים ואוכל משותפים וגם כמה אזורים פרטיים.


קיר מחיצה קיים הוסר על מנת ליצור שטח פתוח גדול.

הדירה לפני השיפוץ

הדירה אחרי השיפוץ

חתך

"קופסא" גדולה המכילה את המיטות בקומות נפרדות לאם והילד תוכננה באמצע החלל.


בצד אחד של ה"קופסא"  תוכנן המטבח ופינת האוכל ובשאר שלושת הצדדים תוכנן מעבר ברוחב של 60 ס"מ המאפשר זרימה רציפה במרחב שמסביב.


על ידי פתיחת הדלתות של הקופסא הגדולה, הפרוזדור הופך לחלל סגור המבטיח קצת פרטיות מחדר האוכל.כמו כן, על ידי פתיחת דלתות הקיר האחורי של הארון, השטח הפרטי שנוצר ניתן לחלוקה בין האם והילד.
פתיחה של הדלתות האלה וסגירה של החלל ההיקפי מאפשר וריאציות לשימושים שונים במרחב: לחיי משפחה, חלל לימודים של הילד, שינה, וכו '..


אהבתם?

Facebook Comments

1 Responses So Far:

נתי קיפרמן (NMK23@WALLA.COM) אמר/ה...

לא התרשמתי מפני שיש דרך לחסוך במקום למשל במטבח , לאחד את האמבט והכיור

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר