חדשות: אנדרטת 9/11, ניו יורק // architect Michael Arad + landscape architect Peter Walker >>

יום ראשון, יולי 17, 2011 | , , , |

architect Michael Arad and landscape architect Peter Walker / 9/11 Memorial // 
יום השנה העשירי של פיגועי 11 בספטמבר מתקרב, עיריית ניו יורק מתכננת יום זיכרון ארוך ב -11 בספטמבר, אשר יכלול את פתיחת אנדרטת הזיכרון הלאומית בגראונד זירו. למבקרים כדאי להזמין כרטיסים מראש- פרטים בהמשך.
עוצבה על ידי האדריכל Michael Arad ואדריכל הנוף Peter Walker, האנדרטה מורכבת מרחבות שלוות מלאות בעצים עם שתי בריכות השתקפות במקומות המדויקים שבו עמדו פעם המגדלים.


עקרונות תכנון ברי קיימא שומשו כדי ליצור את החללים, אשר משדרים רוח של תקווה והתחדשות, ומספק מקום מפלט שקט מהעיר.בהצעה שלהם לתחרות שנערכה על האנדרטה, ארד ווקר תיארו את הבריכות כ-"חללים גדולים ופתוחים המשמשים כתזכורות גלויה לחוסר." הם רצו את שהחללל יהדהד עם תחושות האובדן, שנגרמו על ידי ההרס של מרכז הסחר העולמי.


הבריכות הן כמעט בגודל 4 דונם, והם יכלולו את המפלים הגדולים ביותר שנבנו על ידי אדם בצפון אמריקה.על לוחות ארד בשולי הבריכות יחרטו השמות של החללים שנפטרו ב -11 בספטמבר, וכן בפיגועים האחרים שנעשו בשנת 1993.


בקומת הרחוב הרחבת שסביב הבריכות תוארה כאחת הכיכרות הכי ידידותית לסביבה שנבנו אי פעם.


במטרה לקבל הסמכת LEED זהב, הרחבה מצוידת בהשקית stormwater ובמערכות ניהול ושימור אנרגיה ומים.המעצבים נטעו ברחבה יותר מ -400 עצי אלון ביצה לבנה, כתזכורת טבעית לחיים וללידה מחדש. "עצים אלה, כמו הזיכרון עצמו, זקוקים לטיפול וטיפוח של אלה שיבקר אותם"... .רחבת העצים משמשת כגג ירוק למוזיאון הזיכרון ולתחנת הרכבת הנמצאים 70 מטרים מתחת לאדמה.
כדי לתמוך את העצים, לבניית מערכת המדרכות השתמשו בשיטת בנייה של השעיה, כלומר המדרכה יושבת על גבי שקים מלאים באדמה עשירה אשר מזינה את שורשי העצים. 


הרחבה תהיה חופשית ופתוחה לקהל הרחב, אלא שבגלל הבנייה שמתרחשת מסביב,נדרשים כרטיסי כניסה. הזמנת כרטיסים החלה בשעה 09:00 ב -11 ביולי, ובתוך שעות ספורות, יותר מ 11,000 כרטיסים נשמרו.

לפרטים נוספים (כדאי לאלה אשר מתכננים לבקר בניו-יורק במהלך יולי) : National September 11 Memorial

לחצ/י כדי לשתף חברים בכתבה|

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר