הצעה לתחרות: מגדל גרנל, צרפת // Atelier Zündel & Cristea >>

יום שני, יולי 11, 2011 | , , , |

Grenelle Tower // Atelier Zündel & Cristea >>

Atelier Zündel & Cristea architects שיתפו אותנו בהצעתם למגדל גרנל בפריס שהוגשה לתחרות eVolo.
בשעה שפריז בוחנת את שאיפותיה לגדול, העושר המגוון של העיר "הוכנס" בהצעתם לתוך המגדל בצורה מאונכת ומשתנה מרחבית.במדינה שבה המהירות אינה בהכרח מצב של יעילות, והיכן ש"איכות חיים" הועלתה לדרגת "אמנות החיים", התרחבות גיאוגרפית טריטוריאלי גרידא המבוססת על המודל האמריקאי אינה ישימה.


המושג מגדל , נראה בעיני האדריכלים כ-"מרקם מרחבי", המורכב מלוחות מוערמים אנכית לגובה של 200 מטרים.


בתוך מרקם מוצק ואחיד זה, התחיל תהליך היווצרות דינמי של ניצול הריק בתוך גיאומטריה מגוונת. בתנועה, חלל זה הופך להיות גנרטור של החלל, מבנה דינמי, משתנה, מתפתח.


הטופולוגיה שלו מתווה מאפיינים כגון המשכיות, קירבה, רצף.בצורה קונקרטית יותר, ניתן להשוות את המגדל למגוון של העיר: מרקם אחיד של בתים פריזאיים, רשת תחבורה מהירה, כיכרות, פארקים,שדרות, מקומות מפגש ציבוריים של הפריזאים.כל העושר של העיר משורבב בצורה אנכית אל תוך מגדל בעל צפיפות מגוונת דינמית ומשתנה.


Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר