הצעה לתחרות: קולנוע בכיכר פושקין, מוסקבה// אדריכל מנור סיסו+אדריכל אלחנדרו פיינרמן >>

יום שבת, יולי 02, 2011 | , |

בתחרות שאורגנה על ידי חברת "דופונט", אשר מטרתה הייתה לשנות את חזית בניין הקולנוע הישן הממוקם בכיכר פושקין במוסקבה, ולהוכיח כי שינוי חזיתו של מבנה חשוב זה יכול להחיות את המרחב הציבורי שסביבו, הצליחה הצעתם של אדריכל מנור סיסו ואדריכל אלחנדרו פיינרמן לעבור את שלב הסינונים השני (70 עבודות מתוך 500).


ההצעה של האדריכלים שמה כמטרה לאפשר לציבור להשתלב בצורה חדשה עם המבנה ולחוות אותו מחדש.מטרה זו הושגה ע"י עטיפת המבנה בפונקציה חדשה- מוזיאון הקולנוע. המוזיאון עוטף את המבנה באמצעות מערכת רמפות ומשתמש בקירות הקיימים כאזורי התצוגה למוצגים השונים.
על ידי הסרת הקישוטיות שהצטברה על המבנה עם השנים, והסרת קיר המסך הישן הביאו האדריכלים לידי שימוש מחודש את החלל העצום, חשיפה של הצורה האיקונוגרפית של הבניין והחזרה לשדרה את האייקון התרבותי שלה.


מסלול המבקרים במוזיאון מתחיל ברחבת הכניסה המחודשת שהוזזה ממרכז המבנה, אל צידו, בכדי לאפשר נגיעה של חזית המבנה ברחוב שלמרגלותיו וכדי לאפשר גישה נוספת אליו מהרחוב. המסלול ממשיך ע"ג מערכת רמפות המרימה את המבקרים גבוה בתוך חלל ומאפשרת תצפית פנורמית אל השדרה שממול.


הגאומטריה של הרמפות המתקפלות, עשויות הקוריאן מאפשרת להציג את חלק מהמוצגים ע"ג הרמפות עצמן. כך הצליח התכנון לבטל את התלות שלהם, באזורים מסוימים, בקירות המבנה הישן כדי להציג את התערוכה. 


מערכת הרמפות המתקפלות משנות את יעודן לאורך החלקים השונים במסלול. פרט לאיזורי תצוגה מכילות הרמפות גם אזורי ישיבה בטריבונות הצופות לנוף ואיזורי לימוד באודיטוריום פתוח.


כל מערכת הרמפות והמבנה נעטפו במעטפת זכוכית של דופונט* "סנטרי גלס" הניתנת לפתיחה בקיץ, בחלקו העליון ומאפשרת איוורור טבעי, ובחורף הקר מתפקדת כחממה המאפשרת חימום פסיבי של החלל.


על ידי פעולות אלה אנו מחזירים את הצורה האיקונוגרפית של המבנה לעיר ומאפשרים אינטראקציה של המבנה עם השדרה והתושבים.

לחצ/י כדי לשתף חברים בכתבה|

Facebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

איזה יופי של רעיון שיהיה להם בהצלחה !

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר