"לה ליברטה", הולנד // dominique perrault Architects>>

יום רביעי, יולי 06, 2011 | , , , |

dominique perrault // la liberte  >>

האדריכל דומיניק פרו השלים את בנייתו של "לה ליברטה", בניין רב קומות למגורים ומשרדים בחרונינגן, הולנד.


נהגה בקנה אחד עם יוזמת "ring zuid groningen" שקראה לפיתוח השכונות העוטפות את הכביש הראשי של המדינה,הפרויקט שעושה שימוש בעירוב שימושים שואף לעמוד כסמל חדש להתחדשות עירונית באזור הנוכחי לבין העיר.


מורכב משני מגדלים - בגבהים כ- 80 מטרים ו- 40 מטרים - הנפחים הכלליים של הפרויקט קובעים סטנדרט אנכי חדש לאזור, ציון דרך ויזואלי חדש בתוך הנוף האורבני.


שני הבניינים כוללים פלטפורמה המתנשא לגובה של הבלוקים הסמוכים שנבנו לאחר המלחמה, תוך שמירה והארכת תחושת האפקיות על ידי בנייתו לחלוטין של זכוכית. כתוצאה מכך המבנה הכללי נקרא כמערכת של נפחים - מגורים - אשר צפה מעל קומות המשרדים.


כדי לתאם מעבר חלק מהחלק הציבורי למגורים הפרטיים, מרפסת בת חמישה מטר גובה "עוטפת" את הנפח תוף מתן מרחב משותף מוגן לתושבים. גשר מוגבה תוכנן בקומה זו על מנת לחבר ישירות את הזרימה שבין שני המגדלים.

חזיתות בנייני המגורים חופו בגוונים של שחור, אפור ולבן אשר נותנות להן אסתטיקה דינמית.


לוחות פלדה מלוטשת ממוקמות בניצב לפני השטח כדי להדגיש את הגבהים ולהכפיל את התפיסה החזותית של הבניין, וכמו גם להציע נופים אלטרנטיביים וכניסת אור נוספת לתושבים.


בסך הכל, הפרויקט מספק 120יחידות דיור ב15 טיפוסים שונים עם 40 גרסאות. 

images © prima focus / DPA / adagpלחצ/י כדי לשתף חברים בכתבה|

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר