ספריית Kanazawa, יפן // K&H Architects >>

יום ראשון, יולי 10, 2011 | , , , |

Kanazawa Umimirai Library by Kazumi Kudo and Hiroshi Horiba // Coelacanth K&H Architects >>

6000 חורים נפערו בחזית הבטון החיצונית של ספרית זו Kanazawa, אשר תוכננה על ידי משרד האדריכלים היפני  Kazumi Kudo and Hiroshi Horiba - K&H Architects.


ספריות ביפן נעות לעבר מודל המעודד את הקוראים להישאר ולהשתהות יותר בספריה, במקום הפונקציה המקורית שלהם - חלל לאיסוף/השאלת ספרים.משקף את המגמה הכללית של ספריות המתוכננות כדי להקל על הקריאה, כמו גם פונקציות אחרות, ספריה זו משתמשת במערכת מדפים אוטומטית קומפקטית הפועלת כמערכת של מחסנית סגורה. מערכת זו בשילוב עם אולמות וחדרי ישיבות מקדמות אינטראקציה חברתית בין משתמשי הספריה, כמו במתנ"ס או מרכז קהילתי אחר.


הספריה צפויה גם לשמש כמרכז חדש בחיים החברתיים בקרב הקהילה המקומית.


עבור ספריה ציבורית כגון זו, האדריכלים חשבו כי הדבר החשוב ביותר הוא חדר קריאה המספק למבקרים חלל נעים ונוח לקריאה.


סביבה זו תאפשר למשתמשים לחוות את עונג הקריאה תוך שהם מוקפים בספרים עם נוכחות פיזית עצומה, משהו שהנוחות של ספרים האלקטרוניים הדיגיטליים לא יכולים להציע.


הספריה הינה קופסא מחוררת במידות 45 מטר על 45 מטר בגובה של 12 מטרה הנתמכת על ידי 25 עמודים. נפח עצום זה משמש כחלל קריאה ומקום אחסון לספרים. 
 


"מה שרצינו לעשות, הוא לעצב "אווירה" מסוימת עבור הספרים ופעולת הקריאה. ספרייה זו כוללת חדר שקט ושליו יחיד הדומה ליער, מלא אור רך ותחושה של פתיחות המזכירה את החוץ... דוגמה אחת מוצלחת של שטח כזה הוא הספרייה הלאומית הישנה (הספרייה הלאומית) בפריז אשר תוכננה על ידי Henri Labrouste, יצירת מופת אשר נבנתה באמצעות הבנייה המתקדמת ביותר -פלדה טכנולוגיות של המאה ה -19.."

,Kazumi Kudo and Hiroshi Horiba.


המבנה הכללי של הספרייה דומה לתיבה גדולה המכילה שלוש שכבות. (האדריכלים קראו לה "תיבת העוגה").


הקיר המחורר החיצוני הגדול של אולם הקריאה מכיל 6000 פתחים קטנים (בני 200, 250 ו - 300 מ"מ) המאפשרים כניסת אור רך ואחיד.


בנוסף, נטל הכוח הסיסמי בשעת רעידות אדמה יתפשט על פני המרחב כולו של הקיר.


חימום וקירור רצפתי הותקן מתחת לרצפות על מנת להפוך את החלל הגדול לנעים ונוח לקרוא בו.


כמו כן פתחי איוורור טבעיים גדולים נפתחו בגג המבטיחים סביבה פנימית נעימה ונוחה בחודשים חמים יותר.


מכויל ומחושב בדייקנות רבה, ספריית "תיבת עוגה" תהפוך לסמל החדש של החלק המערבי של Kanazawa, עיר הממשיכה להתמודד עם העיור המהיר.


אהבת? שלח לחבר/ה! :)
Photography is by Satoshi Asakawa.

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר