אירוע:"מצוקת הדיור"-תערוכת בוגרים המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון, תל אביב // 25.8-7.9.2011 >>

יום ראשון, אוגוסט 14, 2011 | , , |

תערוכת בוגרים של המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון בנושא מצוקת הדיור // מתחם התחנה, 25.8-7.9.2011 //
מצוקת שטחי הבניה במרחב תל-אביב – יפו, היא בעיה ידועה ולאחרונה אף החל בעטיה גל המחאה השוטף את הארץ. על רקע מצוקה זו הוחלט למקד את פרויקטי הגמר של בוגרי ביה"ס לארכיטקטורה של המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון במרחב האורבאני של יפו ודרום תל אביב.לפתרון בעיה זו התגייסו מספר סטודנטים אשר סיימו השנה את לימודיהם בביה"ס לארכיטקטורה במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון. חלקם מצאו כי פיתוח שכונות ביפו, בעלות שולית יחסית ובאיכות חיים ראויה בעיר יכול להביא ליצירת מספר רב של מקומות דיור בני השגה ובני קיימא וליצירת רקמה עירונית, ציבורית ופרטית, עשירה ומגוונת.
כך למשל דבי אדלר, עולה חדשה מאנטוורפן, מצאה כי בשכונת שפירא טמון פוטנציאל רב: "הבנתי שבמקומות המתאפיינים באוכלוסייה חלשה עדיף לאסוף את השטחים הפרטיים והמוזנחים הללו למערכת ציבורית אורגנית כוללת. מערכת זו תיתן מענה מצד אחד לצורך במרחבים פתוחים וציבוריים, ומצד שני לחיזוק השטח הפרטי המתבטא בהוספת מגורים בני השגה" 
מסבירה דבי.

דבי אדלר - דיור בר השגה בתל אביב 
מורן באום ודנה שהרבני, בחרו להתמקד כל אחת בפיתוח שכונת עג'מי. מורן מנמקת כי "המצב התרבותי, הרמה הסוציואקונומית, מבנים נמוכי קומה וצמודי קרקע, חוסר בפיקוח\התייחסות הרשויות לבנייה בשכונה הם שהביאו לאי מימוש הפוטנציאל הטמון בשכונות אלו.

מורן - תוכנית מגירה 
" אני מאמינה שלצד ההתחדשות יש לשמור על הקהילה המקומית ולאפשר לה להשתלב באופיו המתחדש של המקום" מוסיפה דנה.
דנה שהרבני - בין גאות לשפל - קו לחוף

אליהן מתצטרפת רבקה וולר, אשר בחרה ליצור מערך של 3 מרכזים היוצרים יחד "ליוואן עירוני" בדרום העיר, איזור המקופח היום מבחינה ציבורית, תרבותית, וחברתית. "הפרויקט נוגע בבעיות החברתיות הקיימות ביפו, המקבלות ביטוי גם בפן האדריכלי" היא מסבירה.

את העיסוק בשכונות של יפו ודרום תל אביב הסבירה מיטל גודל, אשר הפרויקט שלה עסק בשכונת נגה, בהתפתחות ההסטורית של יפו: "שכונותיה ההסטוריות של יפו הן התפתחות של בארות המים שהיוו מקור חיים לאנשי האיזור ועוברי האורח. בארות אלה הפכו לבתי-באר, סביבם נרקמו בתים, והפכו לשכונות ('סאכנות'). אלו הפכו למרקם העירוני שאנו קוראים לו היום 'שכונות התפר של יפו-ת"א'".
מיטל גודה - קו פרשת המים
לעומת שכנותיו לספסל הלימודים, עודד חדוותי, קיבוצניק מעין שמר, בחר לפתח את הפתרון סביב הדדיות חברתית בשכונת פלורנטין. "בפרויקט שלי אני לא מתיימר לחדש בהרבה, אלא לנסות ולהזכיר לתל אביב משהו שנדמה לי שכבר שכחה. מגורים המוכוונים לצעירים ומשפחות יכולים להיות צפופים ולא נישאים אל על. אלו מגורים שלא מתעלמים ממפלס הרחוב אלה פועלים איתו בסינרגיה" הוא מסביר.
עודד חדוותי - רקמה של זמן ומקום - מגורים עירוניים בני השגה בפלורנטין

פתיחת התערוכה תיערך ב-25/8/11, בשעה 20:00, במתחם התחנה בתל אביב ותמשך עד ל-7/9/11.

כולם מוזמנים!

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר