מוזיאון ליברפול, אנגליה / 3XN Architects ↓

יום שני, אוגוסט 22, 2011 | , , , |

3XN architects/ museum of liverpool ↓


המוזיאון החדש של ליברפול שתוכנן על ידי משרד האדריכלים 3XN הושלם. נפתח לפני כחודש ב -19 ביולי 2011, המבנה "מבקש" לבסס את עצמו כמחבר בין הנמל לעיר.


ממוקם לאורך נהר mersey, המבנה הדינמי שואף להשתלב בכבוד באתר מורשת עולמית של אונסק"ו ההיסטורי שהוא יושב עליו.

סרטון מיום הפתיחה של המוזיאון:
נהגה מתוך ההקשרים הנוכחיים וההיסטוריים של האזור, התכנון מורכב משתי צורות מצטלבות על פי מודל נפוץ של ספינות מסחר שהיו בעבר באזור.


כל צורה במוזיאון מכילה חלונות ענק בכל צד, אחד פונה לכיוון מרכז העיר  והשני לאורך נהר מרסי. הצורה הליניארית של הנפחים המפוסלים של המוזיאון, הוצבו כדי למסגר ולהדגיש את האלמנטים הבולטים של קו הרקיע שמסביב.


לוחות אבן גיר מחפות את החזיתות הצדדיות חתוכות בצורת זיג זיגזג ליצירת אשליה כי הבניין נמתח והוארך.הארכיטקט הראשי ומנהל הקריאייטיב של 3XN - נילסן מסביר: "זהו אחד הפרויקטים הגדולים והיוקרתיים ביותר בהיסטוריה של 3XN. העיצוב של המוזיאון הוא תוצאה של תהליך קפדני מאוד, אשר שם בעדיפות עליונה לשמוע את התושבים בעיר, ללמוד את ההיסטוריה של העיר ולהבין את הפוטנציאל של האתר ההיסטורי שהמוזיאון עכשיו יושב עליו. "הכיכר הציבורית שמובילה אל המוזיאון נתפשת כסביבה עירונית מגוונת. משמש כמקום למפגש ציבורי, המרחב החיצוני מאופיין במקומות ישיבה לנוף שאין שני לו של המים.


בפנים, תוכנן אטריום מרכזי ובו מדרגות לולייניות סוחפות המובילות את המבקרים למפלסים העליונים של הגלריות, המוגדרות כחללים פרספקטיביים בעלי תקרות נוטות.


הפרויקט, אשר נבחר כחלק מתחרות מוזמנים בשנת 2004, הועבר לידי משרד האדריכלים AEW בשנת 2007, לאחר שהמוזיאון פיטר את משרד 3XN.
סרטון המראה את חללי הפנים של המוזיאון:


מאז פתיחתו של המוזיאון, המבקרים לא חסכו מביקורות שליליות אודותיו ומאז הוא מועמד על ידי מגזין  Building Design כבניין המכוער ביותר שהוקם בבריטניה ב -12 החודשים האחרונים... מה דעתכם? מסכימים עם הביקורת?images © philip handforth & © pete carr


Facebook Comments

1 Responses So Far:

אדריכל אהוד קורי אמר/ה...

הבניין יפהפיה עם המון התחשבות בסביבה,אלמנט אשר נשכח בשנים האחרונות
מאוד מזכיר את מוזיאון הים בנמל אמסטרדם

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר