מטה apple החדש, ארה"ב // foster + partners Architects ↓

יום ראשון, אוגוסט 21, 2011 | , , , , |

foster + partners / new apple campus design ↓


לאחר באז מטורף והרבה שמועות שרצו באינטרנט על הקמפוס החדש של  apple שעוצב על ידי משרד האדריכלים בעל השם העולמי foster and partners, העיצוב הרשמי פורסם על ידי העיר קופרטינו (cupertino) ,פרבר במחוז סנטה קלרה, קליפורניה, ארה"ב.ממוקם על מגרש של כ 708,200 מ"ר, המטה החדש תוכנן לכ-13,000 עובדים בבניין אחד עגול בן ארבע קומות.

בהצעה זו כלול 260,128 מ"ר למשרדי מחקר ופיתוח, אודיטוריום בן 1,000 מושבים, 27,870 מ"ר למתקני מחקר ומפעל לייצור שישמש כמקור העיקרי של הקמפוס לחשמל.


תוכניות הקומות:נהגה כעיצוב מודע לסביבה, המבנה מגדיל את הנוף הקיים באתר ב+350%.


רוב חנית האספלט תועבר לקומות מרתף תת קרקעיים כדי לפנות מקום ל-6,000 עצים מקומיים ולרשת חדשה של שבילי הולכי רגל.חצר מרכזית שהוגדרה על ידי בניית המבנה המעגלי מספקת שטח ירוק נרחב לעובדי apple תוך שילוב אלמנטי חוץ לתוך סגנון החיים הארגוני שלהם.במטרה לספק מטה מאוחד שמקדם שיתוף פעולה ותקשורת, נבחרה לבניין צורת מעגל פשוטה בת ארבע קומות מעל הקרקע.
הגובה האנכי הנמוך של המבנה נשמר כדי לשמור על קנה המידה האנושי.


וידאו של המצגת לעיר קופרטינו:

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר