איצטדיון Baoan, סין / GMP Architekten↓

יום שלישי, אוגוסט 30, 2011 | , , , |

gmp architekten/ baoan stadium ↓ 

משרד האדריכלים GMP architekten תכנן והשלים את אצטדיון "Bao'an" הממוקם בעיר שנזן בסין.חזית האצטדיון משקפת את הנוף של הסביבה הקרובה וגובלת בסדרה של עמודים נוטים הנועדו לדמות יער של במבוקים. 


המסגרת הדקה הנושאת את העומס הופכת להיות המבנה המחזיק את אלמנט הגג הגלי תוך שהוא יוצר שינויי אור וצל בין הרווחים והחללים של החזית.המבקרים עוברים דרך פיתולי החזית החדירה ונכנסים פנימה לאיצטדיון דרך המדרגות המפוארות הממוקמות סביבו.


הנפח העגול נחצה על ידי שכבה עליונה בצורת אליפסה היוצרת סידורי ישיבה מגוונים עם יותר מושבים לאורך הצדדים המוארכים של האליפסה ופחות בצדדים הקצרים.

מסוגל להכיל 40,000 צופים, מתקן הספורט ישמש למשחקי כדורגל במהלך אירועי ספורט בינלאומיים.


שורה כפולה של צינורות פלדה תומכים עמוק מתחת לשולי הגג של הממברנה אשר יוצרת את הטיילת המוגנת המקיפה את האיצטדיון.


כל העמודים הם בגובה של 32 מטרים ונעים בקוטר של 550 מ"מ ל -800 מ"מ, עומסים ממברנת הגג מועברים ישירות ליסודות תוך מתן יציבות לרוחב הבניין המסופקים בעזרת  36 כבלים נוספים. 


טבעות מתיחה תוכננו בגבהים שונים וקושרו יחד עם בחיבור בגובה של 18 מטר. פועל בשילוב של טבעת דחיסה, המבנה מאזן כוחות ועומסים בדומה לחישוק של אופניים.הפרויקט הינו ההצעה הזוכה בתחרות שנערכה בשנת 2007 .

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר