סקירה ספרים: Density Is Home // הוצאת A+T >>

יום שני, אוגוסט 01, 2011 | , , |

Density Is Home / Housing By A+t Research Group //


הספר האחרון של הוצאת A+T בסדרה DENSITY יצא לאחרונה ונקרא "DENSITY IS HOME". הספר אשר הפעם חוקר אודות מבני מגורים על טיפוסיהם השונים, מציג - כמו תמיד בסדרה - אוסף של פרויקטים מדהימים השמים דגש על יחידת המגורים הבסיסית, הקונטקסט הסביבתי של הפרויקט והקשר בינהם.
כריכה רכה , 240 דפים
מוציא לאור: A+t
תאריך הוצאה: January 5, 2011
שפה: אנגלית
מחיר: 79 $ - כ-270 ש"ח
בקצרה: טיפוסי ערים / 37 פרויקטים / מגורים / קונטקסט / סביבה / 14 פרויקטים - הבית "הרצוי" / פרזנטציה מרהיבה! >> מומלץ! מומלץ!


מתוך הספר:

"הבית שלנו עכשיו נמצא בתוך עיר דחוסה ומבולבלת, אשר צומחת פנימה ומתחדשת. אנחנו חוזרים אל העיר ההיסטורית, לעיר מודרנית, עיר פוסט תעשייתית, אנחנו מצופפים מחדש את העיר המתרחבת של העשור האחרון. אנחנו מחדשים את החלקות הצרות של הרשתות העירוניות של ימי הביניים, את ההרחבות העירוניות של המאה ה -19 העירוני ואת הערים החדשות של שנות ה -60. אנחנו חוזרים אל העיר הבנויה המונעת על ידי הצורך לשמור עלהמשאבים... "DENSITY IS HOME מציפה את הטיפוסים השונים הללו הנמצאים בעיר שהפכה למודרנית ,התפזרה והתרחבה, דרך 37 פרויקטים דיור ציבוריים. 14 פרויקטים מתוך הסך הכל הוצאו ונבחנו על מנת לעזור בניתוח "הבית הרצוי".
הספר מחולק ל-5 פרקים: "העיר המתרחבת" , "העיר המודרנית", "מרכז העיר", "העיר הממוחזרת". בשונה משאר הספרים בסדרה שבהם הפרויקטים נחקרו ונחלקו על פי פרמטרים של עלויות, צפיפות ושאר איפיונים של הפרויקט עצמו, הספר הזה עושה חלוקה אחרת אשר מביאה לביטוי את הסביבה העירונית המיידית של הפרויקט ובוחנת את התכנון על פי קריטריונים של התייחסות והתאמה לעיר ולסביבה.כמו בשאר הסדרה, אשר אנו שוב ממליצים על כל ספר וספר ממנה, כל אחד משלושים ושבע הפרויקטים מובא בפרזנטציה מרשימה המציגה עובדות יבשות על הפרויקט עצמו והסביבה שלו לצד גרפיקה של תוכניות, חתכים, אקסנומטריות וכמובן תמונות מרהיבות.מתוך מאמר המופיע בספר המצליח להציג בתמצית את המטרה של הספר:

"..הבה ננתח את הדיור הציבורי כאובייקט של תשוקה. כאשר אנו מדמיינים את עצמנו חיים בעיר ואנו "מרכיבים" את הדמות ואת הרקע של העיר, של השכונה, של הבית הרצוי ... - אלו הם הרצונות שלנו אשר יוצרים את הסקיצה שאנחנו זורקים אל תוך הבאר אשר תגרום להם להתרחש. במהלך הרגע האינטימי הזה, לא תקנות התכנון, לא המפתחים, וגם לא הבנקים, יכולים להתערב. אנחנו לבד, מסתובבים בבית הדמיוני, שבו נמצא העתיד ... "
מתוך הרצאה על הספר ותוכנו:

ספר מעניין ומומלץ מאד!


להזמנה:
לחצ/י כדי לשתף חברים בכתבה|

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר