אודיטוריום ומרכז קונגרסים Infanta Doña Elena, ספרד // EBV Architects ↓

יום ראשון, אוגוסט 14, 2011 | , , , , , |

Auditorium and Congress Palace Infanta Doña Elena / Estudio Barozzi Veiga //

פרויקט האודיטוריום ומרכז הקונגרסים Infanta Doña Elena שתוכנן על ידי משרד האדריכלים Estudio Barozzi Veiga ב-Águilas, ספרד הינו תוצאה של זכיה בתחרות שנערכה בשנת 2004 בפרס הראשון.
הבניה של המבנה בשטח של 10,200 סמ"ר התחילה בשנת 2008 והסתיימה השנה- 2011 .


הפרויקט הוא תגובה טבעית ל"גירוי" מסוים שהורגש על ידי המיקום.


מצד אחד הצורך לכבד את הרקמה העירונית שבה הוא "גודל" בפנים,מצד שני, לשמור על גוון אקספרסיבי של הנוף הטבעי.

על פי ניגודיות זו, האדריכלים הגדירו והביאו לידי ביטוי את המתחים המאפשרים לפרויקט לארגן את עצמו בזמן שהוא "מגיב" בצורה עקבית לאילוצים של המקום.

הבניין, על פי האדריכלים, הוא השתקפות הדיאלקטיקה, פשוטה אך בעת ובעונה אחת חזקה, בין המלאכותיות העירונית והטבע האורגני.לפיכך, התוצאות היא בנייה של מסה גדולה, שקיבלה את צורתה כתוצאה מפונקציה של מתחים שנבעו מהאופי השונה של החללים המקיפים אותה.
החזיתות המשיקות לעיר, "נקיות", מסודרות וכאילו משתהות, בעוד אלה המשיקות לים, החזיתות מתרגמות את החלל שמסביב לתצורה המוצעת על ידי הנוף והגיאוגרפיה, באמצעות משטחים גדולים וקעורים, המספקים קשר ישיר ואינטנסיבי עם הסביבה הטבעית שמסביב.

Facebook Comments

1 Responses So Far:

rony אמר/ה...

מה? אין להם חוק שאסור לבנות על קו המים?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר