המגדל הגבוה בעולם- KINDOM TOWER, סעודיה // adrian smith + gordon gill Architects >>

יום ראשון, אוגוסט 07, 2011 | , , , |

adrian smith + gordon gill/ kingdom tower //

השיא עבור המגדל הגבוה ביותר בעולם עומד להישבר שוב... הפעם על ידי משפחת בן לאדן. גורד השחקים החדש יהיה בגובה של קילומטר אחד ויבנה בסעודיה.


 המגדל יעלה על שכנו בדובאי, אשר מחזיק בשיא גורד שחקים מלפני פחות משנתיים -בורג' אשר בגובה "רק" של 828m .


Pictre: news.com.au

משרד האדריכלים אשר מתכנן את "מגדל הממלכה" בבג'דה, ערב הסעודית הוא משרד adrian smith + gordon gill .


המבנה צפוי להיות המבנה הגבוה ביותר בעולם, אשר יהווה את המרכיב העיקרי בפיתוח עיר הממלכה ומיועד להחיות את הליבה העירונית של העיר.  


הצורה הרזה של המגדל נגזרה רעיונית מן העלים של הפרח העולים מתוך חולות המדבר הצחיחים.


התוכנית הינה בעלת שימוש מעורב ותכיל מלון ,דירות, משרדים, דירות יוקרה, ומצפה הגבוה ביותר בעולם הצופה לים האדום הסמוך.הסדר האנכי הסימטרי נוצר מתוך שלושה "עלי כותרת" המתכנסים ומקטינים את כוחות הרוח הנוצרים בגובה הקיצוני של הבניין. חריצים אופקיים בחזית מספקים צל כדי להגן על המרפסות הפתוחות מאור שמש ישיר וחזק.המגדל ישורת על ידי 59 מעליות ו 12 דרגנועים. כבר אושר כי הוא יהיה מעל 1,000 מטר, אך חשיפת גובהו הסופי לציבור תהיה רק עם השלמתו.


מימושו צפוי בתוך חמש שנים עם התחלת הבניה והעליה על הקרקע בעלות כוללת של 20 מיליארד דולר, עם כ -1.2 מיליארד דולר שהוקצו בלעדית רק למגדל.


אהבת? תן לחיצה על +1 או על ה-Like!Image: Adrian Smith + Gordon Gill Architecture

Facebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

זאת אדריכלות ? או אגו של מישהו שצמח לשמיים ?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר