חלל לאבל, מקסיקו // Pascal Arquitectos >>

יום רביעי, אוגוסט 03, 2011 | , , , |

MOURNING HOUSE // Pascal Arquitectos // 

Pascal Arquitectos שיתפו אותנו בפרויקט ייחודי שתכננו במקסיקו סיטי -מקום המשמש כ-"חלל לאבל". חלל המנסה לעודד התבוננות פנימית וחוייה רוחנית תוך שימוש בצורה וחומר הנקיים מקישוטיות מיותרת.

"..זהו פרויקט בעל משמעות רגשית חזקה מאוד. היינו צריכים להבין את מצב הרוח של המשתמש, אשר ברגע כזה לא אכפת לו האסתטיות של מקום, אבל בא בעת רצינו ליצור חלל אשר יכול ליצור מצב רוח רוחני.."
לשם כך האדריכלים קיבלו את השראתם ממבנים עתיקים שנועדו למטרה זו, כמו מבני המסטבה של המצרים או כמה ממבני המאיה שבפלנקה.

האדריכלים חשבו כי בפרויקט מסוג זה יש לעודד התבוננות פנימית, שלווה והרמוניה ויזואלית באמצעות חומרים ותאורה מבודדים אשר ייצרו את החוויה.
בגלל שהמבנה ממוקם באזור מגורים הוא תוכנן בבידוד מסביבתו, לשם כך נבנה פטיו פנימי עם חצר אשר מאירה את החלל הפנימי. חזית הבניין מכוסה לחלוטין על ידי גרניט מסוג flamed Grissal.

הכניסה למבנה היא דרך דלת משולשת גבוהה, עשויה עץ.

פרט דלת כניסה
הדלת מובילה לחלל בצורת מנהרה משולשת היוצרת אווירה ייחודית למן הכניסה.


החוויה החשוכה מהכניסה מסתיימת כאשר המסדרון נפתח לאולם גדול, כפול בגובה, מחופה גרניט ומואר באור הצפוני המגיע לחצר הפנימית בה מוקם עץ גבוה במרכז ופסל סימבולי מופשט סימבולי של האמן שאול קמינר כיצירת הגרפיקה היחידה המשמשת לקישוט.


מלבד ספסל ש"צף" סביב החדר, לא תוכננו רהיטים אחרים במבנה. הספסל עשוי מתוך אותו העץ המשמש לבניין כולו.


הספסל משמש גם כדי להסתיר את המזגן, הרמקולים והתאורה המוסתרת אשר מוסיפה נופך דרמטי למקום. בדרך זו החדרים לא זקוקים לשום קישוט נוסף מלבד גווני האור המשחקים על קירות הגרניט.התקרה עשויה עץ cumaru כהה ה"מרחפת" בלי לגעת בקירות - הסקיילייט מאיר ומדגיש פרט זה.

Photographer: Víctor Benítez 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר