הפתרון למצוקת הדיור? : מעונות סטודנטים, הולנד // Tempohousing ↓

יום שלישי, אוגוסט 23, 2011 | , , |

Keetwonen / Amsterdam student housing ↓
Keetwonen הוא שמה של עיר המכולות הגדולה בעולם . החיים בתוך מכולה מומרת למגורים היה מושג חדש בהולנד כאשר הושק על ידי חברת Tempohousing, אבל אמסטרדם עשתה צעד אמיץ וחתמה על חוזה עם חברת Tempohousing וביצעה את הרעיון המהפכני בזמנו.


הפרויקט התברר כהצלחה גדולה בקרב הסטודנטים באמסטרדם והוא עכשיו נמצא במקום השני כמעונות הסטודנטים הפופולריים ביותר המוצעים על ידי תאגיד הדיור לסטודנטים "דה קי" (www.dekey.nl) באמסטרדם (ויש להם מעונות רבים).


החששות הראשוניים של אנשים מסוימים כי מכולת המגורים תהיה קטנה מדי, רועשת מדי, קרה או חמה מדי, התבררו כמופרכים: המכולות התבררו כחללים מרווחים, שקטים ומבודדים היטב ולבטח מציעים הכי הרבה ערך ויתרונות עבור הכסף, בהשוואה לבתי סטודנטים אחרים בעיר.


הפרויקט תוכנן עם פרוגרמה נוחה שלעיתים קרובות חסרה במעונות סטודנטים אחרים: אמבטיה ומטבח לכל יחידה,מרפסת, חדר שינה ועבודה נפרדים, חלונות גדולים המספקים אור יום ונוף ואפילו מערכת אוורור אוטומטית עם מהירויות משתנות. 
סרטו המראה את תהליך ההקמה הפשוט, הקל והמהיר של המכולות:
החימום נעשה ממערכת דוודים מרכזית מגז טבעי. המים החמים מסופקים על ידי מיכל של 50 ליטר אחד לכל בית. חיבור לאינטרנט מהיר וכמו גם מערכת טלפון מרכזית ואודיו כלולים בפרויקט.
הפרויקט כולו תוכנן במחשבה על איך סטודנטים רוצים לחיות: מקום בשביל עצמך, לא לחלוק את המקלחת ואת האסלה עם זרים, אבל באות העת עם אפשרויות רחבות להשתתפות בחיים החברתיים של המעונות.


בבלוקי המגורים תוכננו אזורים פנימיים סגורים עבור חנית אופניים, סופרמרקט, חדר כושר ומגרשי ספורט.


למרות שהפרויקט נועד בתחילה להישאר באתר זה רק במשך 5 שנים (ולעבור לאחר מכן) , בעקבות הצלחתו, העתקתו נדחתה ל- 2016. הפרויקט החל בסוף שנת 2005 (תחילה 60 בתים שהוזמנו) והושלמה במחצית 2006.


עלות יחידת דיור לחודש נעה בין 1200 שח ל2400 שח בהתאם לגודל, המיקום ותנאים אישיים נוספים של הסטודנט.


אגב, המכולות יכולות לשמש כמגורים לא רק לסטודנטים, אך האם יש אצלנו מישהו אמיץ דיו כדי לקבל החלטה על הקמת בלוקי מגורים כאלה בשטחים פנויים ברחבי הארץ ואולי להקל במשהו על מצוקת הדיור והמחיה בארץ? ..


תודה לקורא יגאל פישלר על הפניית תשומת הלב לפרויקט.

Facebook Comments

1 Responses So Far:

תומר אמר/ה...

שקטים ומבודדים....?!?!
עשיתי בדיקה אינטרנטית קטנה (אמינותה מוטלת בספק) והיא קובעת שהטמפרטורה באמסטרדם נעה באזור ה-13 מעלות, כלומר מזג אוויר קריר רוב השנה.
בשירותי הצבאי יצא לי למצוא את עצמי בתוך מכולות דומות בימי שמש ישראלית ממוצעים, ואני יכול להגיד בפה מלא שזו חוויה נוראית כשהמחשבה לגור בתוך אחת כזו נראית לי מופרכת. ועניין השקט גם לא ממש ברור לי....אם במבנה בטון של מעונות אין שקט אז במכולות יש?!?!
שלא תבין לא נכון, הפרוייקט מאוד מרשים אבל בהתאמה שלו לישראל אני מאוד מסופק!!!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר