בית Tenjinyama, יפן // Ikimono Architects >>

יום ראשון, אוגוסט 07, 2011 | , , , , |

Atelier Tenjinyama / Ikimono Architects //

עם רצפת עפר וגג זכוכית הבית הזה, שתוכנן על ידי Takashi Fujino ממשרד Ikimono Architects בוחן את הגבולות בין הפנים לחוץ מחדש.


ממוקם ב Takasaki, Gunma Prefecture, יפן, הבית יושב על מגרש בגודל של כ-177 מ"ר כאשר מתוכם כ-62 מ"ר בנויים.
הנושא של המשחק בין הפנים לחוץ חוזר ברבים מהפרויקטים של משרד האדריכלים Ikimono (לחצו לפרויקטים נוספים של המשרד שפורסמו אף הם במגאזין).


האדריכלים אומרים כי בתכנון מסוג זה חייבים לעשות פשרות, כגון הצורך להשתמש במטרייה כדי לגשת לשירותים כאשר יורד גשם וכמו כן כל הטרדות שמגיעים עם רצפה העשויה עפר.


לעומת זאת התגמול מגיע בדמות היכולת לגדל צמחים בתוך הבית דרך הרצפה, המבט הרציף אל העננים והכוכבים,


היכולת להקשיב לקול הגשם ולהריח את ריח הפרחים באביב-בתוך הבית.

באשר לשיטת העיצוב, הפשטות ברורה: "הקם קופסא כדי לחיות, שים חלון כדי להיות מחובר לעיר, הפוך את התקרה לתקרה שקופה כדי להביט לשמים, נטע עץ כדי לעשות צל, עזוב את הרצפה כרצפת עפר כדי שהשורש יגדל,העלה תקרה כדי שהצמחים יוכלו לטפס ולגדול" אומר Takashi Fujino, אדריכל הפרויקט.סביבה כזאת מסייעת לדיירים לחוות וליהנות מהימים הדינמיים והעונות המשתנות.


סרט המציג את הפרויקט ומנסה להעביר את התחושות המיוחדות בתוך הבית:

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר