חדשות: נחשפו התוכניות למגדל המוזיאון TorreVerre, ניו יורק / Jean Nouvel Architects↓

יום שלישי, אוגוסט 16, 2011 | , , , , |

Mo’ MA / Museum’s Inspired, Insipid Tower Returns // 

התוכניות החדשות החשאיות של ז'אן נובל עבור המגדל שלו שקם לתחייה - Torre Verre/Death Spire עבור המוזיאון לאמנות מודרנית MoMA  סוף סוף נחשפו. הפרויקט, אשר נחשב כמבוטל מאז שהוחלט כי גבוה מדי ויקר בשנת 2009, הוגש שוב לוועדה לתכנון העיר על ידי יזם הפרויקט Hines.
 לאחר דרבון ובקשות , הגיש עיתון הניו יורק אובזרוור (The New York Observer) בקשה למידע ציבורי, והתוכניות של המגדל כעת פורסמו.


בתחילה, המגדל היה אמור להגיע לגובה עצום של 381 מטר (ראו הדמיה למעלה ולמטה). גובה זה התחרה עם הגובה של מגדל האמפייר סטייט בילדינג והגדיר מחדש את קו הרקיע של מידטאון.

לפיכך המגדל נתקל בביקורות מצד הוועדה לתכנון העיר, והפרויקט ירד לגובה של  320 מטרים.הבניין החדש, עכשיו 7 קומות פחות, יכלול גם פחות חדרי מלון פחות מהתוכנית הראשונית.


למוזיאון לאמנות מודרנית ה-MoMA  , שמכרו את הנכס ליזם Hines, יוקצו שלוש קומות עבור חללי גלריה.


שטחי דירות למגורים הורחבו בתוכנית החדשה, וירדו למטה מספר קומות -קומה 14 עד 74. הדירות יהיו שונים בגודלם והם כוללים דופלקס וטריפלקסים.


מסעדה תתוכנן בקומת הקרקע של הבניין ברחוב 53.


הפרופיל של המגדל יישאר דומה, רק קצר יותר, אך עדיין מודגש בזוויות הייחודיות שלו. במקום להתרומם מעל בנייני מרכז העיר, המגדל יהיה עדין יותר, מורגש אך לא משתלט.


מחלוקת נוספת בעבר היתה ה-"כתר" של המגדל שגם היא הוקטנה בעיצוב חדש. יש אנשים שרואים את השינויים כפרודיה נגד האדריכלות המודרנית, צמצום הברק שלה על ידי הפחתת גובהה.


כך או כך, התוכניות הגנוזות הפכו קרובים יותר למציאות, ומגדל ה-Torre Verre בטוח יוסיף קסם חדש במרכז העיר.


Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר