זכיה בתחרות: 142 יחידות דיור בנאנט,צרפת / a/LTA Architects ↓

יום שני, ספטמבר 05, 2011 | , , , |

142housing ZAC du Pré Gauchet NANTES / a/LTA Architects ↓ 


משרד האדריכלים a/LTA זכה בתחרות של תכנון 142 יחידות דיור בנאנט, צרפת. הפרויקט מורכב משלושה מבני דיור אשר מתוכננים מעל קומת מסחר. ההצעה הזוכה מאופיינת בגנים מטפסים עם ניואנסים צמחיים ופתיחות מקסימלית לחוץ.בהצעתם כתבו האדריכלים כי הם מאמינים כי: "..דיור "טוב" ו"יפה" צריך להיות מואר, מכוון לכיוונים הנכונים ומציע נוף רחב וגדול//" וזה מה שהם הקפידו לתכנן בהצעתם - שלושה בניינים עם נוף למרכז העיר של נאנט או לנהר.בעיצוב הדירות הושם אותו "קוד" תכנוני, אך הוא משתנה מדירה לדירה. המטרה היתה להבדיל בין כל ישות ובו בזמן לשמור על האחדות הכוללת.באמצעות ההרחבות של יחידות הדיור לחוץ (מרפסות,חצרות), נוצר מראה אחיד אך ייחודי של המבנים.


הארכיטקטורה מדגישה את השימוש ואת ההזדמנות שמציעות יחידות הדיור. "לא רצינו ארכיטקטורה הפגנתית, אלא ארכיטקטורה אשר גורמת לך לרצות להיות מיושב, להיות דייר" אומרים האדריכלים בהצעתם.בתכנון הושם דגש רב בהכוונה של הדירות. לכן לרוב המכריע של הדירות יש חשיפה לדרום מזרח או מערב. כמו כן לרוב יחידות הדיור יש אוריינטציה כפולה לאיוורור ומבטים מקסימליים.התמירות של הבניינים הפינתיים יוצרים שני "מגדלים" המסמנים את קצוות האתר ויוצרים דיאלוג עם "טיילת פיקאסו" הסמוכה, כמו כן הבניין המרכזי, מקיים מערכת יחסים עם הגן המרכזי.


Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר