וידאו מהעבר: חזית דינאמית // פרק ראשון ↓

יום שישי, ספטמבר 02, 2011 | , |

1 // Dynamic facade 


בזמנים קדומים, חזיתות התאפיינו בסידור הפתחים (חלונות) והבליטות.לעתים קרובות גם עם אלמנטים אדריכליים מן התקופה הרלוונטית או הסגנון. מבנה החזית קבע גם את תוכניות המבנים- בהתאם לפתחים והחלונות שניתן ליישם בקומות.

לפני זמן לא רב לבנייני משרדים היה מבנה ברור כאשר החלונות היו כמעט קבועים מראש - לדוגמא:כמה חלונות עבור חדר מנהל או יועץ בכיר וכמה עבור עובד/פקיד "בלבד".
עם כניסתה של חלונות הסרט, ההיררכיות האלה ננטשו. היום זה אפשרי כי החזית החיצונית יכולה להיות שקופה לגמרי, והשקיפות מצביעה על אופיה המודרני. במקביל, דרישות הפרט גדלו ויש צורך להשלים ולגשר עם הרצון לנוחות בחלל .

במהלך שיטוטי באינטרנט אחר חיפוש חומר לאתר נתקלתי במופעים מרהיבים של פרויקטים עם חזיתות דינאמיות 
וחשבתי כי זה יכול לעניין את ציבור הקוראים של האתר.

חזיתות דינמיות מתאימות לתנאים המשתנים ולצרכים האינדיבידואלים של המשתמשים.


כמובן שהם יכולים גם להיות נשלטים על ידי אופטימיזציה של מחשב כאשר המשתמשים לא נמצאים בחדרים. כך ניתן עדיין ליישם חזיתות שקופות ועדיין לשמור על אווירה חמימה ונעימה בחדרים.

חזיתות אלה יכולות להשתנות ברציפות; כל יום, כל שעה, כל דקה.

כל פעם החזית משנה את אופייה ומראה "פנים" חדשות - החזית הופכת לפסל דינמי.


בפעם זו מוצג פרויקט של מבנה משרדים ומעבדות שתוכנן על ידי משרד האדריכלים הגרמני ,  
Ernst Giselbrecht + Partner ZT GmbH.
Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר