מחאת הדיור: מגדלי נייר // "קבוצה וכו" אדריכלים ↓

יום שבת, ספטמבר 17, 2011 | , , |

 "קבוצה וכו'" 


קבוצת האדריכלים "קבוצה וכו' " משתמשת באמנות להמחשת המושג צדק חברתי ויצרה דגם של בניין יוקרה מתקפל מנייר של מסעדה סינית זולה כחלק ממחאה מקומית ועולמית הדנה בעוני ובפערים החברתיים. 


בקיץ של מהפכה בישראל, התעוררה החברה הישראלית ועברה להתגורר באוהלים בשדרות ובגנים הציבוריים, כצעד של מחאה על מחירי הדיור המופקעים, על חוסר היכולת לרכוש או לשכור דירה במחיר הגון וכקריאה לשינוי המצב הקיים. 


המחאה המקומית הצטרפה למחאות דומות בעולם (כדוגמת ספרד וצ'ילה) המותחות ביקורת נוקבת נגד הטייקונים והמדיניות הכלכלית המרבדת את העם ומחזקת את הפערים החברתיים.
אחד הסמלים המייצגים את יחסי ההון שלטון בישראל הם קבוצת מגדלים (מגדלי אקירוב) בהם מתגוררת אצולת הממון המקומית.


הרעיון ליצירת והפצת מגדלי "האקירוב בהישג יד" נולד מתוך הצורך למחות בקול שונה ומעורר למחשבה. הקבוצה יצרה תפריט של אוכל סיני ממסעדה זולה ועממית וקיפלה אותו להיבנות לדגם מוקטן של מגדל בפרויקט היוקרתי. הדגם קורא למבט נוסף על המצב המתסכל בחברה בת ימינו בו לא רק שלא מתאפשרת מוביליות חברתית אלא קיים גם קושי אמיתי בהשגת קורת גג ובקיום הצרכים הבסיסים של אזרחיה.


מגדלי הנייר המקופלים, פוזרו ברחבי העיר בין אוהלי המחאה, נישאו על גבי מקלות בהפגנות וקופלו כחלק מאירועי קיפול המוניים תחת הסיסמא "אקירוב בהישג יד".

Facebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

צריך יותר מדף נייר ופורמו באינטרנט כדי לרפא מדינה נגועה בכלבת.
אף אחד עדיין לא שואל את עצמו אם הדבר אפשרי ומה בכלל לאדריכלות ולזה.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר