סטודנטים: הבית הנייד, איטליה ↓

יום ראשון, ספטמבר 18, 2011 | , |

Mobile Housing / ↓


סטודנטים להנדסת Lorenzo Carrino, Andrea Bonamore, Riccardo Franchellucci ו- Lorenzo Bramonti מאוניברסיטת "Università La Sapienza" שברומא, איטליה יצרו מן העיר ההיסטורית, תוכנית לגורד שחקים שיאפשר לאנשים לעבור בקלות מבירה עולמית אחת לשניה.


"Mo.Ho." או "הבית הנייד" משלב יחידות דיור ניידות ("מודולים") השוכנות בתוך מגדלים או גורדי שחקים הקרויים Mo.Ho.


גובה המגדלים נע בין 50 ל 80 מטר, והם בנויים על גבי מבנים קיימים במטרה להגדיל את הצפיפות ללא הגדלת פני השטח של העיר. גורדי שחקים הם בין 350 ו 450 מטר ויכולים להחיות ולחדש אפילו את האזורים הכי "נחותים" של העיר.


ברומא, הסטודנטים הציבו Mo.Ho. גורד שחקים בשכונת סן לורנצו ליד תחנת טרמיני. 


היחידות עצמן יכולות להגיע בתצורות בלתי מוגבלות, אם כי הסטודנטים נתנו דוגמאות לדירות עם חדר שינה יחיד, כפול, משולש וכמו גם גרסה לדופלקס.


חיווטי השירות של ה"מודולים" מרוכזים כולם במקום אחד כדי להקל על הקלות בעת ניתוק מודול מ-Mo.Ho. אחד ולחבר אותו לאחר.


היחידות יגרמו ל-"מעבר לעיר חדשה קל ובמחיר סביר", הם אומרים.הם יכולים לנוע פנימה והחוצה ממגדל ה-Mo.Ho. באמצעות מנופים, ולעבור לעיר אחרת באמצעות משאית.


"הנוף ישתנה אבל הבית שלנו ישאר זה שבחרנו", אומרים הסטודנטים.


Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר