מגורים בליון, צרפת / massimiliano fuksas architetto ↓

יום חמישי, ספטמבר 15, 2011 | , , |

massimiliano + doriana fuksas/ lyon confluence housing ↓ 

האדריכלים האיטלקים מסימיליאנו ודוריאנה פוקסס ממשרד massimiliano fuksas architetto סיימו את פרויקט המגורים המוקף בשני נהרות - 'lyon confluence housing' הממוקם בליון, צרפת.הפרויקט מתחיל במחקר סביב האפשרות של בניית קומפלקס דיור סביב חלל גדול - הפארק - שנפתח אל חלל אחר - המזח.
שני החללים, הפארק והמזח, מהווים את השלד של הפרויקט. על פי האדריכלים , במיקום הנפחים הראשוני , העדיפות ניתנה בכיוון האורך של הפארק ולמזח דבר שהביא לרעיון לתכנן חלל נוסף בין הבניינים - הלב של הפרויקט. 


החלק המרכזי נותר פתוח בצד המערבי, מביט לגבעה ירוקה. החללים בין הבניינים מעולם לא מסתירים אחד לשני ומציעים מבטים שונים כלפי הפארק וכלפי הרציפים.


המבנה מורכב נפחים דמויי מבנה תעשיה שזזו וסובבו בתגובה ובהשראת מכולות המשלוחים שהיו מוערמות בעבר במזח של אזור זה.


הפרויקט חופה בחומרים שונים - מבריקים ודינמיים למראה , תוך מתן מראה מגוון של החזית המשתקפת בתוך אדוות המים המוסיפה תנועה נוספת לתוך הסביבה הדינמית הקיימת.
 ה"חדירות" של קופסאות המגורים תוכננו בעומקים רנדומלים ונראים כמגירות נפתחות על מנת למנוע צפיות ישירות לדירות השכנות ולהכניס את השמש החמה של המערב כלפי הגבעה הירוקה של Sainte-Foy.
 החללים השקועים שנוצרו מתזוזת ה"מגירות"/"מכולות"/יחידות דיור יוצרים מרפסות עם נוף לפארק ולנהרות בסמוך.Photos by: © Philippe Ruault

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר