חדשות: sliced porosity block מטפס מעל הקרקע, סין / Steven Holl Architects ↓

יום שני, ספטמבר 26, 2011 | , , , , , |

steven holl/ sliced porosity block tops out ↓

פרויקט The Sliced Porosity Block אשר תוכנן על ידי Steven Holl ב-Chengdu חוגגת את עלייתו מעל הקרקע  בכ- 123 מטרים (!) .


ממוקם מדרום לצומת כביש הטבעת הראשונה שב-Chengdu הפרויקט כולל 3 מיליון מטרים רבועים של שימוש מעורב המורכב מחמישה מגדלי משרדים, דירות, קמעונאות, מלון, בתי קפה ומסעדות.
הגיאומטריה החתוכה/פרוסה של הפרויקט היא תוצאה של מחקר זהיר של חשיפות השמש ואור היום למרקם העירוני שמסביב.


נקבובי ומזמין מכל צד, חמש כניסות אנכיות "חותכות" שכבה של מרכז קניות מיקרו עירוני המוביל לרחבה ציבורית מוגבהת הנקראת "כיכר שלושת העמקים".


כיכר המרובת מפלסים המשמשת כמרפסת עירונית גדולה בקנה מידה של מרכז רוקפלר, במרכז המתחם מפוסלת ע"י מדרגות אבן, רמפות, עצים ובריכות. 


שלוש בריכות נדיבות וגדולות שתוכננו על הכיכהם בהשראת שיר מאת המשורר Du Fu (שחי בין השנים 713-770 בעיר צ'אנגדו), "מתוך מצפון סוער לכיוון דרום מערב, הזמן נעזב תקוע בשלושת העמקים". שלוש הבריכות הללו מתפקדות כסקייליט לשש הקומות מתחת המשמשות למרכז קניות.


חללים מיוחדים בחזיתות הבניינים הם ביתנים שתוכננו על ידי Steven Holl ו Lebbeus Woods.The Sliced Porosity Block מחומם ומקורר בצורה גיאו-תרמית, הבריכות הגדולות בכיכר המרכזית ממחזרות את מי גשמים והעשבים הטבעיים והחבצלות בבריכות יוצרות אפקט קירור טבעי.זיגוג ברמה הכי גבוהה יחד עם צריכת אנרגיה יעילה ושימוש בחומרים מקומיים הם בין הדרכים אשר מבקשות להגיע לדירוג LEED-זהב היוקרתי.סטיבן הול: "עם התלהבות גדולה אנו חוגגים את הקמתו של The Sliced Porosity Block, אשר יהיה תרומה נהדרת המטרופולין של צ'נגדו. המרחב הציבורי החדש הממוסגר על ידי גורדי השחקים הללו מייצר סביבה ייחודית, עם צורה פואטית המעוצבת על ידי אור השמש. לקו הרקיע של צ'נגדו תהיה נוכחות מבריק חדש המסמן את הצעת מקום איסוף ושמחה. עם תודה עמוקה גם אנחנו חוגגים את כל אלה אשר לעבוד על הפרוייקט הזה מביא אותו למציאות ".


הפרויקט מתוכנן להסתיים עד סוף 2012.


Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר