קפה ביסטרו – "תיאודור",ת"א / SO Architects ↓

יום חמישי, ספטמבר 01, 2011 | , , , |


Theodor TLV / SO Architecture ↓
עיצוב קפה ביסטרו "תיאודור" שתוכנן על ידי משרד האדריכלים SO, חוגג את הניגודים שבין תל אביב התזזיתית , חסרת המנוחה , לבין תל אביב – עיר הגנים האירופאית בחולות.קפה ביסטרו "תיאודור" ממוקמת במבנה לשימור ועם זאת עיצוב הפנים שלה הוא אנטי תזה למבנה הקיים.האווירה וחללי ההסעדה נוצרים במרווח שבין הישן לחדש , ובמתח שבין האלמנטים החדשניים לחומריות ההיסטורית.


המרכיב המרכזי בעיצוב הביסטרו הוא ספריה יחודית המתקפלת במרחב והופכת לבר ולתקרה עשויה כולה עץ ליבנה.
אלמנט זה שואב את השראתו מעולם אדריכלות המחשב ההיפר מודרניסטית וקורא תגר על חלל המבנה המקורי ההיסטורי- (קצת כמו שקורה היום ברחובות תל אביב).
האדריכלים השתמשו בעיצוב הפנים הן בחומרים תעשיתיים כגון רשתות, ובטון והן בחומרים מסורתיים –טפטים, אריחי בטון מצויירים, ריהוט עץ ליבנה.הגראפיקה במקום גם היא, עושה שימוש מופשט ולעיתים פיגורטיבי במוטיבים הלקוחים מעולם הדימויים של "תל אביב של פעם" וביטויים בשפתה הגראפית של "תל אביב המתחדשת".עושרו של החלל הפנימי במגוון אפשרויות הבילוי שהוא מספק, מישיבה סטנדרטית ופשוטה ועד לישיבה חופשית בחלל דינאמי ומיוחד כשמקשר ביניהם הבר המרכזי.

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר