מגדל תצפית, הולנד / UNSTUDIO ↓

יום שלישי, ספטמבר 27, 2011 | , , |

UNstudio/ observation tower for de onlanden↓

משרד האדריכלים UNstudio הציע "מגדל תצפית עבור de onlanden" הממוקם בתוך שמורת טבע de onlanden בפאתי חרונינגן, הולנד. ממוקם לאורך הגבול המיוער של שמורת הטבע, המבנה בגובה 25 מטר עם מדרגות פתוחות לאורכו יהיה כ-5 מטרים מעל קו העצים ומציע נוף פנורמי של 3,000 דונם של נוף טבעי.


המבקרים יעברו סדרה של פלטפורמות ביניים במהלך עלייתם את 134 המדרגות אל תצפית המשקיפה אל מאגר המים הגדול ביותר במדינה.


לאחר הסדרה הראשונה של המדרגות, בגובה של 10 מטרים, המבקרים מודרכים לאורך נתיב העובר דרך חופת עץ. סט שני של המדרגות מוביל אל פלטפורמה בגובה 20 מטר המשקיפה אל מרעה סמוך ואל קו הרקיע של העיר הסמוכה חרונינגן.

הקטע האחרון של המסע האנכי מסתובב ומפנה את מבטו מהמרכז העירוני לפנורמה רחבה של 360 מעלות בגובה הסופי של 24 מטרים.מחקר שנערך על ידי צוות האדריכלים, המהנדסים, והקבלנים החליט לאחד את האדריכלות והבנייה של המבנה התלוי זאת על ידי החדרת בטון המאופיין בתערובת בצפיפות גבוהה המחוזקת בסיבי פלדה כדי ליצור מרקם גרגרים משובח ביותר. 


בחירת החומר מקלה על כוחות הדחיסה הגבוהים של הממדים צרים של המבנה. המבנה יחוזק בפלדה נוספת בנקודות מתיחה גבוהות. מעקות המדרגות יורכבו מרשת נירוסטה, כדי להבטיח שקיפות ובטיחות מרביים.


"מגדל התצפית המורכב מחומרים ייחודים שצוות המחקר שלנו המציא, מציע הזדמנות לחקור את המאפיינים של הבטון המחוזק לביצועים גבוהים באמת, זאת על מנת לבדוק את מלוא הפוטנציאל של חומר חדש זה במבנה של ממש. " ben van berkel .


Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר