סטודנטים: URBAN TILES / מידד מרזן ↓

יום שני, ספטמבר 12, 2011 | , , , |

meidad marzan/ urban tiles UrbanTiles הינו פרויקט גמר במחלקה לעיצוב תעשייתי של מידד מרזן, העוסק בשימוש חוזר של אור וניצול אנרגיה סולארית, על מנת לייצר הזדמנות אסתטית בקנה מידה אורבני.
בבסיס הפרויקט עומדת ההסתכלות על העיר כגוף תאורה. בשעות הערב, העיר פולטת אנרגיה רבה שניתן לחוש ולראות למרחקים, בעוד שבמהלך היום מבניה של העיר מהווים מצע הסופג את אור השמש, מבלי שייעשה בו כל שימוש. 
מחזוריות האור והתאורה בחלל האורבני היוותה הזדמנות להתערבות, אשר יחד עם ערכים אורבניים נוספים, היו לערכי הפרויקט.בנוסף הפרויקט עוסק בערכים אורבניים הנוספים.הגריד והכאוס – הארכיטקטורה והתכנון העירוני (הגריד), השואפים למשטר את ההתנהלות האנושית והכאוס במרחב האורבני. הפנים והחוץ – טשטוש הגבולות בין הפנים לחוץ במרחב האורבני בו העיר חודרת אל הבית והבית פולש אל העיר.


המוצר הינו גוף תאורה השוכן על התפר שבין הפנים לחוץ, משרת אותם ומתווך בינהם.  


זהו תריס רפפה אשר צדו האחד הינו פאנל פוטואלקטרי וצדו השני מתפקד כגוף תאורה.


בשעות היום, התריס קולט את אור השמש ואוגר את האנרגיה הסולארית, בשעות הערב מאיר את פנים חלל המגורים או העבודה ובשעות הלילה, מופנה חזרה אל העיר ומחזיר לה את האור.


בניסויים שנערכו במהלך הפרויקט נמצא כי 10 שעות אור יום הנקלטות במודול אחד ( Tile ) מאפשרות הארה של נורת LED למשך 6-4 שעות. זאת בגבולות הטכנולוגיה הזמינה כיום, המאפשרת נצילות של 20% בלבד. הפרויקט מביט אל המגמות הטכנולוגיות העתידיות בתחום זה.
המוצר מעניק הזדמנות אסתטית חדשה ומשתמש באור הנקלט בעיר ליצירת קנבס לדימויים ומסרים שונים על גביה.


הפרויקט זכה בפרס של התאחדות התעשיינים לאחד משלושה פרוייקטים מצטיינים במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל.

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר