תחנת הרכבת של מערב טיאנג'ין,סין / GMP Architects ↓

יום חמישי, אוקטובר 20, 2011 | , , |

gmp architekten/ tianjin west railway station ↓

בניית של "תחנת הרכבת של מערב טיאנג'ין" בטיאנג'ין,סין אשר תוכננה על ידי המשרד GMP architekten הסתיימה.


המבנה המרכזי ימוקם כ-130 ק"מ מדרום מערב לבייג'ין ויהפוך לתחנה חדשה על קו מהיר בין עיר הבירה לבין שנחאי בנוסף להיותו מקשר בין רשתות תחבורה אזוריות ותת קרקעיות. 
המבנה מעוצב ומתוכנן כך שיחבר את השטח המסחרי העירוני מצפון עם זה שמרכז העיר העתיקה הנמצאת מדרום, תוך שהוא מחבר מסלולים ומגשר מעל נהר וכביש בעיר המונה 12 מיליון תושבים.


שתי נקודות הכניסה לתחנה הינם בצורת שער גדול הממוסגר עם חלונות קשתיים מעל הכניסות.
עמוד שדרה מרכזי בגובה של 57 מטר וברוחב של 400 מטר מוגדר על ידי גג קמרוני המאכלס את אולם הנוסעים הנמצא בטרמינל הראשי של התחנה.


הגג הנתמך על ידי גריד אלכסוני מפלדה, שבינהם תוכננו לוחות זכוכית גדולות, מציף את הפנים עם אור טבעי בשפע בעוד קרינת השמש נחסמת על ידי מבנה פלדה אורכי נוסף הנשזר במערכת כדי ליצור מראה דינמי.


סדרה של קשתות מגנות על מסלולי הרכבת אשר "פוגשים" את הבניין לאורך החלק המזרחי והמערבי, בניצב לרחבה המרכזית. הנוסעים יורדים אל מתחת לפלטפורמות ההסעה באמצעות שורה של מדרגות נעות.התחנה תוכננה במסגרת זכיה בתחרות במקום ראשון של משרד GMP אדריכלים בשנת 2007.

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר