חדשות: מוזיאון האוקיינוס והגלישה זכה בפרס LEAF 2011 // סטיבן הול אדריכלים ↓

יום שלישי, אוקטובר 04, 2011 | , , , |

Cité de l’Océan et du Surf wins 2011 LEAF Award ↓ 

מוזיאון האוקיינוס והגלישה Cité de l’Océan et du Surf
שנפתח לאחרונה בביאריץ אשר תוכנן על ידי סטיבן הול אדריכלים בשיתוף עם Solange Fabião, זכה ב-"מבנה הציבור של השנה 2011" על ידי  Emirates Glass LEAF Awards.


חבר המושבעים קבע כי המוזיאון "תוכנן כמערכת פשוטה, נמוכה, אשר על ידי צורות גיאומטריות חופשיות מכילה בתוכה אוסף קבוע ואזורי תערוכה עם כיכר זורמת להחלקה. אלה מעוררים את המסתורין של הים על ידי הזוהר של הריצוף ה"שבור" הזוהר בלילה כמו השתקפות הים. הפרויקט משיג חיבור טוב וחלק עם נוף החוף שלצידו הוא יושב. זהו עיצוב היוצר מחווה פואטית היושבת בין היבשה והים ובה בעת יוצרת את  החיבור הטוב ביותר של שניהם. "

עוד על הפרויקט בכתבה שפרסמנו עם השלמתו לפני כמה חודשים:


הפרויקט 'cité de l'océan et du surf' שתוכנן על ידי משרד האדריכלים של steven holl והאדריכל והאמן יליד ברזיל, Solange fabião הושלמה.
 נפתח בתחילת יוני 2011, המוזיאון מתכוון להעלות את המודעות לנושאים האוקיאניים (אוקינוס) ולהיבטים מדעיים של הגולשים והים.

המוזיאון, הממוקם בביאריץ, צרפת, הוא תוצר של תחרות בינלאומית שנערכה בשנת 2005 בה זכו האדריכלים במשותף בפרויקט במקום הראשון.נגזר מהקונספט המרחבי של "תחת כיפת השמיים, תחת הים", העיצוב מחפש ליצור מקום מפגש מרכזי שפתוח וקשוב לסביבה.המוזיאון שתוכנן בצורת גל ענק המתנשא לכיוון הים, מורכב ממבני זכוכית עדינים שמעגנים את עצמם לתוך הבטון הלבן המקיף אותם.

 המבנה "השתלב" באתר באמצעות צורה וחומרים שקופים תוך יצירת פרופיל ייחודי העולה מן הגבעה על מנת למסגר את השמים והים שבאופק.

בפנים, המבנים הקמורים שמעל פני הקרקע יוצרים את חללי התצוגה הראשיים.ממוקמים מתחת לאדמה, הנפחים העצומים והסגורים מחפשים ליצור את התחושה של מתחת למים.
תקרות עולה ועקומות חזקות מאפיינות את החללים ומגדירים את הפרוגרמה של כל אזור, אשר נע בין מקומות מפגש פתוחים לחללי מחקר.


  
images © iwan baan
Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר