זכיה בפרס RIBA Stirling Prize, אנגליה / Zaha Hadid Architects,

יום ראשון, אוקטובר 02, 2011 | , , , |

Evelyn Grace Academy // Zaha Hadid Architects ↓

הפרויקט הראשון של זאהה חדיד אדריכלים שהושלם באנגליה השנה, "האקדמיה על שם גרייס אוולין" בבריקסטון שבדרום לונדון זכה היום בפרס RIBA סטירלינג לשנת 2011 על תרומתו הגדולה ביותר לאדריכלות הבריטית בשנה האחרונה.
הפרס הוענק בטקס שנערך אתמול בערב במרכז Magna Science Adventure שב- Rotherham. 
להזכירכם, גם שנה שעברה זכתה זאהה חדיד בפרס סטירלינג על תכנון מוזיאון MAXXI ברומא (לפרטים נוספים לחצו כאן).

וידאו המציג את הפרויקט ומיד לאחריו כתבה שפורסמה אצלנו במגאזין אודות בית הספר.תהנו."האקדמיה על שם גרייס אוולין" שייכת לבתי ספר של ARK המציגים את עצמם כבתי ספר פתוחים ומסבירי פנים לתהליכי התחדשות עירונית מקומית של הקהילה.


בית הספר ARK נוסד ב-2004 על מנת לעבוד עם מחלקת הילדים, בתי ספר ומשפחות (DCSF) והרשויות המקומיות במטרה ליצור בתי ספר חדשים המציעים הזדמנויות יוצאות דופן לילדים מקומיים בערים שלהם באמצעות תוכניות אקדמיות, במטרה לעזור לסגור את הפער ההישגי בין ילדים מרקע מצוקה לילדים אמידים יותר.
האקדמיה על שם "גרייס אוולין" תוכננה עבור 1200 תלמידים, ומקיימת עקרון חינוכי קטן של "בתי ספר בתוך בתי ספר". "אוולין" ו"גרייס" - חטיבות ביניים שמכילות 270 תלמידים ו"אוולין" ו"גרייס" -בתי ספר תיכוניים שמכילות 330 תלמידים. 

כל אחד מארבעה בתי הספר הקטנים כוללים חללים פונקציונלים ברורים הנותנים זהות ברורה הן פנימית והן חיצונית.
חללים מאופיינים בסביבות נעימות עם רמות מקסימלית של אור ואוורור טבעי וטקסטורות מאופקות אך עמידות. 
המקומות הקולקטיביים - המשותפים לכל בתי ספר - מתוכננים כדי לעודד תקשורת חברתית בתוך כל בית הספר ולבל אזורים בעייתיים הדורשים פיקוח."זה מאוד משמעותי שהפרויקט הראשון שלנו בלונדון היא האקדמיה ע"ש "גרייס אוולין" ", אמרה חדיד. 


"בתי ספר הם בין הדוגמאות הראשונות של אדריכלות שחווים כולם ובהם יש השפעה עמוקה על כל הילדים ככל שהם גדלים. אני שמחה כי התכנון לאקדמיית ע"ש "גרייס אוולין" התקבל בצורה כל כך טובה על ידי כל התלמידים והצוות".


מיקום במפה:

Facebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

למרות שכל העולם ממש אוהב אותה היא מהאדריכלים המשעממים ביותר בעשור האחרון

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר