גלריית Roca, לונדון / zaha hadid Architects ↓

יום שבת, אוקטובר 22, 2011 | , , , , |

zaha hadid / roca london gallery 


זאהה חדיד אדריכלים שיתפו אותנו בפרויקט שלהם שהושלם לאחרונה "גלריית רוקה- לונדון" ('roca london gallery') עבור המותג העולמי היוקרתי לאמבטיה, רוקה/ROCA .



המבנה בעל 1100 מטר ומורכב מחללים לגלריה, אזורי ישיבה, בר וחדרי ישיבות, ישמש כדי לארח מגוון פעילויות כגון: תערוכות, מצגות, ימי עיון ודיונים.


כדי לפנות מקום למגוון הפונקציות והאירועים, ציוד הסאונד האורקולי והוויזואלי שולב ברצפה, בקירות ובתקרה.



למים הייתה השפעה חשובה על ההיבט החזותי של העיצוב.










 גם בגלל שהמבנה ממוקם קרוב לנמל צ'לסי וגם בגלל מהותו של המותג רוקה, המים שימשו כהשראה - כוחה של השחיקה והתנועה של המים על החומר פורשו כצורות גליות על גבי המבנה ומחוצה לה.




הדמיון בין החזית החיצונית והחללים הפנימיים נועד כדי לחבר את הבניין כמבנה אחד שלם.




למרות שהקירות העיקריים הם לוחות גבס, המשטחים המפותלים עשויים בטון מחוזק בסיבים, דבר המאפשר לקוי המבט פנימיה להישאר פתוחים. 



הקירות מעוגלים הפנימיים יוצרים חללים חצי סגורים תוך יצירת תחושה של חופשיות וזרימה.


"העבודה שלנו מקנה לאדריכלות מורכבות ויופי של צורות טבעיות. באמצעות שפה פורמלית שמקורה בתנועה של המים, גלרית רוקה נשחקה ומלוטשת על ידי הנזילות, תוך יצירת רצף של חללים דינמיים המגולפים ביחסי גומלין מרתקים של אדריכלות וטבע "- זאהה חדיד


וידאו המראה את הקונספט של הבניין:





images © luke hayes
courtesy of Zaha Hadid Architects

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר