זכיה בתחרות: "Transitlager" , שוויץ / BIG Architects ↓

יום שלישי, אוקטובר 25, 2011 | , , , , , |

BIG architects/ transitlager ↓


משרד האדריכלים BIG זכו במקום הראשון בתחרות לשיפוץ והרחבה של מחסן באזור התעשייה של בבאזל, שוויץ. הם קוראים למבנה שלהם ה-"transitlager". מבנה המחסן שהוקם בשנת 1960 ובעל כ-18,000 מטר מרובע של בטון יקבל תוספת של 7,000מ"ר למגורים ולחללים הקשורים לתחום האומנויות על מנת להפוך את השכונה הקרובה dreispitz למחוז אומנויות הומה אדם.


מופרד ויזואלית לשני נפחים המוערמים אחד על השני, המבנה יהפוך לפרוגמה בעלת שימושים מעורבים תוך ארגון מחדש של החלוקות שבתוך הקומות הקיימות עם פעילות של אמנות , מסחר, עבודה ומגורים.


מוקף ברשת של מסילות ברזל מצטלבות ורציפי טעינה, החזית המזוגזגת ופינותיה החדות נוצרו בהשראת התשתית הקיימת.


הקשרים בין השטחים הציבוריים הקיימים והגן הבוטני הסמוך אוכפים את המיקום הדינמי של המרכז החדש הזה. מרחבים עירוניים נוספים תוססים וגנים שלווים מספקים מגוון של אווירות לסגנון חיים ופעילויות שונות.


ההיקף ה"מקופל" של המבנה העליון מייעל את כניסת האור לחללים הפנימיים ואת המבטים לנוף הנשקפים החוצה מן מרפסות הגג הממוקמות בתוך הנישות שנוצרו כתוצאה מהסיבוב של הנפחים. 


תוספת הנפח החיצונית משקפת את הגיאומטריות של הקונטקסט הסובב תוך יצירת מראה חדש אך מוכר.
הקירות הפנימיים המקוריים הוסרו כדי ליצור תוכניות פתוחות וגמישות תוך התערבות מוגבלת במחיצות ובמשטחי הבטון המקוריים כדי לשמור על תחושה של מקום ויצירת תחושה יוקרתית וקלאסית."הערמה של שני מבנים  - אחד על גבי השני יצרה שפה חדשה לטיפולוגית החצר הציבורית. היכן שחצר מגורים טיפוסית מוצאת עצמה כלואה על ידי הקירות של התוכנית, חצרות הגגות של מבנה ה-transitlager משלבת את השלווה והמרחב הציבורי של החצר עם אור השמש והנוף פנורמי של הפנטהאוז - פנטהאוז למען העם "-.. bjarke ingels, שותף ומייסד BIGAll drawings and images by Copyright BIG. 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר