ספריה אקדמית רופין ויד לבנים, עמק חפר / קנפו כלימור אדריכלים ↓

יום רביעי, נובמבר 09, 2011 | , , , |

ספריה אקדמית רופין ויד לבנים / קנפו כלימור אדריכלים ↓ 

קמפוס המרכז האקדמי רופין אשר תוכנן על ידי משרד קנפו כלימור אדריכלים שוכן בעמק חפר, והוא מוקף פרדסים וישובים כפריים. הקמפוס נבנה על ראש גבעה ירוקה והוא תוכנן כקמפוס אוניברסיטאי הבנוי כאי מבודד בתוך פיסת הטבע.בניין הספרייה האקדמית החדש תוכנן מתוך כוונה לשמר את הדימוי הירוק של הקמפוס, ולהשתלב בבינוי הקיים.

בניין הספרייה, באופן מטפורי , צומח מתוך הקרקע בין עצים ודשאים, כאילו הוא היה שם תמיד נסתר באדמה.


חללי הבניין נובטים מתום קיפולי הקרקע ויוצרים מבנה פיסולי בעל קווים הרמוניים עם הסביבה.

מרבית שטחי הגגות של הבניין מכוסים צמחייה, בעיקר דשא, כך שהבניין מחזיר לקמפוס את שטח פריסתו על הקרקע בשטחים פתוחים ומגוננים, המחוברים אינטגרלית לחללים הציבוריים הקיימים בקמפוס.
מבנה הספרייה בנוי בצורת "L", חובק גינה ציבורית, אליה מופנים חללי הפנים של מבנה הספרייה.אגף האודיטוריום משוקע ברובו באדמה, ומפלס הגג המגונן משמש כאמפיתיאטרון, הפרוס בהמשך למדשאה המרכזית שבליבת הקמפוס.
אגף הספרייה בנוי כרמפה ירוקה, היוצאת מתוך הקרקע ומתרוממת בחלל, אגב יצירת משטח גלי מדושא, הצופה אל הנוף הרחוק ואל החלל המרכזי של הקמפוס.
בתכנון הספרייה נעשה מאמץ לשלב מערכות בנייניות חוסכות אנרגיה, בעיקר בעיצוב שטח המעטפת החיצונית של הבניין וכן במיקומו בשטח בהתאמה לנתוני האקלים וכיווני השמים כך שמרבית שטחי הספריה פונים אל הצפון ללא חשיפה לשמש ישירה.
חסכון משמעותי בצריכת אנרגיה מושג על ידי שיקוע חלק מהבניין בקרקע, להשגת בידוד טרמי יעיל ועל ידי כיסוי חלק ניכר של גגות הבניין בשכבת אדמה גננית וצמחיה ירוקה.

התפיסה התכנונית של בניין הספרייה האקדמית והופעתו האקולוגית מחזקות את המסורת האדריכלית הקיימת במקום וחוברות לקידום המגמה העולמית של יצירת סביבה אדריכלית בת קיימא.

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר