זכיה בתחרות: פרס עזריאלי "רחובות של מטה" / אדריכל אלוף דוד ↓

יום ראשון, נובמבר 13, 2011 | , , |

זכיה בתחרות: רחובות של מטה / אדריכל אלוף דוד ↓ 

בטקס פרס עזריאלי שנערך ביום חמישי, ה- 10.11.11 הוחלט שלא לבחור פרס ראשון אלא לחלק את הפרס השני בין שלושת העבודות הבאות":

"רחובות של מטה - זיכרון והנצחה ברחובות" של אלוף דוד בהנחיית אדר' שמעיה צרפתי מהפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים, טכניון 

רחובות של מטה - זיכרון והנצחה ברחובות
"מעטפת קונסטרוקטיבית דיגיטלית" של מנחם אופיר בהנחיית אדר' ערן נוימן מהמחלקה לארכיטקטורה ע"ש דוד עזריאלי, אונ' תל אביב


"הבימה הצעה אלטרנטיבית" של בליצקי אני והררי תומר בהנחיית אדר' יהושע גוטמן ואדר' ליאת מולר מהמחלקה לארכיקטורה, האקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל, ירושלים.


בפרס חביב הקהל זכתה העבודה: "הגדרת הוויתו של העבר" של ליעד מלכי בהנחיית פרופ' סעדיה מנדל, ד"ר צביקה ניקומרוב, אדר' בני ראובן לוי, אדר' דניאל אזרד, אדר' עודד גלרון, אדר' נתי רותם מבית הספר לארכיטקטורה, המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון.


ברכות לזוכים! (מוזמנים לשלוח את עבודתם לפרסום- לחצו לפרטים)


אנו גאים להציג את עבודתו של אדריכל אלוף דוד - "רחובות של מטה" אשר גם זכתה בפרס ע"ש ליאון וישראל רייסקין לפרויקט גמר מצטיין בטכניון:


הפרויקט בוחן את נושא הקבורה וההנצחה בישראל על היבטיו השונים (הסימליים והמעשיים כאחד).


בכדי לחסוך בשטח, שיטות שונות של קבורה אנכית הוכנסו לשימוש בשנים האחרונות, תוך התאמתן להלכה היהודית.

מפת רחובות והסביבה. מיקום הפרויקט מופיע באדום

בניסיון להציל שטח בר מחוץ לעיר רחובות מייעודו כשטח קבורה עתידי, נבחר עבור הפרויקט שטח לא מנוצל בגבולות העיר, בעל ערך נדל"ני מינמנאלי. 

מבט אל אחד מחללי הפעילות הקהילתית
ההנחה שבבסיס הפרויקט היא שהפיכת בית הקברות מאופקי לאנכי, הופכת אותו למעשה לבניין ציבורי, וככזה – מאפשרת שימוש בכלים אדריכליים על מנת ליצור מצבים אינטימיים יותר בין האדם לזיכרון אותו הוא בא לכבד ובכך לשפר את המצב הקיים תוך חיסכון בשטח. 





יתרון נוסף בהסתכלות על בית קברות כעל מבנה ציבור, הוא האפשרות לכלול בו תכנים חדשים כיאה למבנה ציבורי – חללים של הנצחה ברמות הכללה שונות. 
מבט אל בית ההספדים
תכנים כמו החל מחדרי קבורה להעצמת החוויה האישית, חללים להנצחה והתכנסות קבוצתית וכלה במוסד ציבורי הרואה ביחיד, עולמו וסגנון חייו לפי בחירתו, ערך לאומי במדינה יהודית דמוקרטית – שכן זו המהות של בית קברות אזרחי – הנצחת היחיד.
מבט אל הפרויקט מהכביש העוקף המזרחי
מבט אל בית ההספדים ומבנה הציבור
מבט אל חלל קבורה פרטי

Facebook Comments

4 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

להזכירם לא נקבע מקום ראשון בתחרות אלא 3 פרוייקטים במקום שני .זאת נראת לי חוצפה שאתם מראים רק פרוייקט אחד בפירוט.

arcHeb אמר/ה...

מטרתנו לפרסם את כל הפרויקטים ונשמח לתת במה לכולם - אדריכל דוד אלוף פשוט היה הראשון ששלח חומר לפרסום. כולם מוזמנים לשלוח ואותה הבמה מובטחת לכולם.
we come in peace :)

זד אמר/ה...

פרויקט מדהים. עולה בכמה רמות בהשוואה לשאר הפרויקטים שנבחרו. הפרויקט היה צריך לזכות במקום ראשון לבדו !!! אולם גם פה לצערנו, הזכיות מושפעות מטעמים פוליטיים.

אבנר פינצ'ובר אמר/ה...

פרוייקט ראוי מאד, גם לפרס הראשון.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר