זכיה בתחרות: Paris parc, צרפת / BIG + 0FF Architects ↓

יום שבת, נובמבר 19, 2011 | , , , , |

BIG architects + off architecture/ paris parc ↓

משרד האדריכלים הדני BIG ומשרד האדריכלים הצרפתי OFF שיתפו פעולה בתחרות שבה זכו במקום הראשון: "'paris parc'", מרכז מחקר רב תחומי של אוניברסיטת jussieu בפריז, צרפת. 
הבניין בגודל של 15,000 מטר מרובע המיועד למדעי המדע והרפואה יוצב בין הבניין המפורסם של ז'אן נובל institut du monde arabe לבין פארק הנמצא בתוך הקמפוס.

תוך חיזוק מעמדו הבינלאומי של בית הספר, הבניין יאחד חוקרים ואנשים מהקהילה העסקית על ידי יצירת פלטפורמה פיזית וכמו גם אינטגרציה חזותית בתוך ההקשר העירוני.החלקים החיצונים של הנפח מגיבים למבנים סמוכים תוך פתיחת מבטים לכיוון מבנים בעלי ציון דרך, שטחים ירוקים ואופטימיזציה של אור טבעי לחללי הפנים.אטריום זכוכית סגור מחקה צורה של קניון המאפשר תכנון מעבדות ומשרדים במפלס העליון עם קווי ראייה פתוחים ללא הפרעה בין אזורי העבודה.שרשת של מקומות מפגש לא פורמליים מובילים את המבקרים למרפסת גג עם נוף פנורמי של קו הרקיע של העיר. 


מוקם על ציר עם הקתדרלה של נוטר דאם, קירות זכוכית גדולים פותחים פרספקטיבה איקונית בזמן שהם משקפים את הסביבה שמסביב.

"בצורה של ניסוי עירוני, paris parc הוא חותם של הלחצים של ההקשר האורבני שלו. תקוע בהקשר סופר צפופה - מבחינת שטח, התנועה הציבורית והיסטוריה אדריכלית - Parc נתפש בשרשרת של תגובות לכוחות החיצוניים והפנימיים השונים הפועלים עליו.מנופח כדי לאפשר אור ואוויר להיכנס אל לב ליבו של הבניין, דחוס כדי להבטיח אור ונוף של כיתות לימוד במעונות הסמוכים, "מורם" ו"נלחץ" כדי לאפשר לציבור להיכנס גם מהכיכר וגם מהפארק ולבסוף נוטה כדי לשקף את הנוף מרהיב של קו הרקיע של פריז ונוטר דאם של הפריזאים. "-Bjarke ingels, מייסד, BIG all images courtesy BIG architects

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר