סטודנטים: "ארכיטקטורה ספונטנית" SABA בהודו / המחלקה לארכיטקטורה בצלאל↓

יום ראשון, נובמבר 27, 2011 | , , |

SABA in INDIA - the Halwad projects 


במסגרת סטודיו "ארכיטקטורה ספונטנית" (שנה ג') במחלקה לארכיטקטורה בבצלאל, ממציאים הסטודנטים טכניקות שוטטות נסיוניות, חוקרים חומרי בנייה מאולתרים ומפתחים מהם טכנולוגיות מיידיות. במהלך הקורס עליהם להקים את המבנה הראשון בחייהם ולבלות בו את הלילה האחרון של הסמסטר.המרכז לידע כפרי הוא חוות לימוד חקלאית נסיונית. החווה ממוקמת על הגבול שבין האזור החקלאי ובין האזור החצי מדברי של חבל סורנדרנגאר שבגוג'ראט, כ- 7 קילומטרים מצפון לעיירה הלוואד וכעשרה קילומטרים מדרום למליחה הקטנה של קאטץ'.


 המרכז הוקם ב- 2002 על ידי ארגוןCEE-INDIA (המרכז לחינוך סביבתי), כחלק מרשת של ארגונים שהחלו לפעול באזור לאחר רעידת האדמה של 2001.המרכז יוזם פעילויות לימודיות, חינוכיות וקהילתיות בקרב האוכלוסייה החקלאית של האזור, עורך בשיתוף עם החקלאים מחקרים , ניסיונות והדרכות של ידע וטכנולוגיות חקלאיות בנות קיימא (השקייה, דישון, טיוב הקרקע, טיפוח ושימור זנים מקומיים), מעודד ומקדם עם נשות הסביבה התארגנויות של מיקרובנקאות, מכשיר אותן לפעילויות של תעשייה ביתית ומסייע להן לשווק ולשנע את תוצרתן, ומזה כשנתיים מקיים סדנאות ,שיעורים ושמרטפיה לילדים מכפרי הסביבה ואף מערים רחוקות.
הקמפוס הקיים כולל בית קטן, ומתחם לימוד ואדמיניסטרציה קטן שתכנן הארכיטקט נילקנת צ'הייה (Chhaya) ושהושלם לפני כארבע שנים, הכולל שני משרדים, מטבח, אולם פעילויות ודבוקה של חדרוני שרותים .ביוזמת הארכיטקט צ'הייה, התבקש הסטודיו לארכיטקטורה ספונטנית בבצלאל (SABA) להוסיף לקמפוס פינת ילדים בת ארבע כיתות פתוחות. הפרוגרמה הבסיסית של הכיתות היתה 1. רצפה, 2. קיר, 3. גג. ההגנה מפני גשם היתה לשיקול לדעתם של הסטודנטים (באזור יש 20 ימי גשם בשנה שאותם מקדמים התושבים בשמחה רבה. בימי גשם לא מתקיימים לימודים). ספציפיקציות נוספות ניתנו בשטח על ידי אנשי הקמפוס : כיתה אחת לפעילויות "כלליות", כיתה אחת לספרייה, כיתה אחת למנוחה, כיתה אחת למחשב.
הסטודנטים הגיעו למקום בתחילת חודש אוקטובר האחרון. עם בואם הם הוגרלו לארבעה צוותים. עמדו לרשותם 20 יום לתכנן ולהקים את המבנים. העבודה נעשתה בידיים, ללא מיכון. הסטודנטים ממנו את העלויות של הבנייה בעצמם (כ-300 ש"ח בממוצע לסטודנט).
הפרויקט הוא פרי שיתוף פעולה בין המחלקה לארכיטקטורה באקדמיה בצלאל בירושלים, הפקולטה לארכיטקטורה באוניברסיטת CEPT באמדאבאד, המרכז ההודי לחינוך ולסביבה (CEE-India), והמרכז לידע כפרי (Centre for Rural Knowledge) בהלוואד.Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר