סקירת ספרים: "מדריך לאדריכלות ניו-יורק", 2011 / John Hill ↓

יום חמישי, דצמבר 29, 2011 | , , |

John Hill / Guide to Contemporary New York City Architecture  ↓

העשור הראשון של המאה ה -21 הייתה תקופה של בנייה אדריכלית ערה ותוססת בעיר ניו יורק. תנופת בנייה של ממש אחזה את העיר והולידה שורה של טיפולוגיות ארכיטקטוניות חדשניות: מבני מגורים, מבנים מוסדיים,מבנים אקדמיים, מגדלי משרדים ומבנים מסחריים.

כריכה רכה , 304 דפים
מוציא לאור:  W. W. Norton & Company
תאריך הוצאה:  December 5, 2011
שפה: אנגלית
מחיר: 19.77 - כ-70 ש"ח בלבד!!
בקצרה: ניו יורק / מדריך / אדריכלות  / הכי עדכני / הכי קל להתמצאות / הכי כדאי!  מומלץ ביותר! 

עם דעיכת השגשוג ,המדריך הזה הגיע בעיתוי מושלם לבקר בעיר ולראות את קו הרקיע החדש שלה.
הספר הינו המדריך האחרון ביותר שיצא על הארכיטקטורה של העיר ניו יורק והוא מציג את 200 המבנים והחללים הבולטים ביותר שנבנו בחמשת הרבעים של ניו יורק מתחילת המילניום:
The High Line, by James Corner Field Operations/Diller Scofidio + Renfro; 100 Eleventh Avenue, by Ateliers Jean Nouvel; Brooklyn Children’s Museum, by Rafael Vinoly Architects; 41 Cooper Square, by Morphosis; Poe Park Visitors Center, by Toshiko Mori Architect; and One Bryant Park, by Cook + Fox וזוהי רק רשימה חלקית.


הפרויקטים בספר מקובצים לפי שכונות ובכך מאפשרים לעשות סיורים עצמאיים ולהתמצא בעיר בקלות.
בתחילת כל פרק/שכונה מובאת מפה המציגה את כל הפרויקטים, יחד עם שם הפרויקט, מיספרו וקווי סאב-ווי קרובים.
בהמשך, כל פרויקט מוצג עם מיספורו על המפה, כתובתו והסאב-ווי הקרוב אליו, זאת יחד עם תמונות ותיאורים המדגישים את ההיבטים החשובים ביותר שלו (מתכננים, סגנון , שנת בניה ועוד).הטיול בעיר הופך להרבה יותר קל והחיפוש אחר הבניינים הרבה יותר מהיר. עם שלל הפרויקטים המוצגים בספר, בכל דף מתגלים כל מיני מבנים נסתרים ומעניינים. 

מדריך זה הוא מדריך חיוני והכרחי ללא כל ספק לאוהבי הארכיטקטורה ולמבקרים בעיר. וגם אם לא, ספר אדריכלות מומלץ ביותר - במיוחד במחיר הזה.. Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר