אירוע: הרצאה של עמי שנער, "מבניין לעיר", ויצו חיפה / 3.1.2012 ↓

יום חמישי, דצמבר 29, 2011 | , , |

הרצאה בנושא: מבניין לעיר: עבודות חדשות של אמיר מן ועמי שנער 


במסגרת הסדרה 'חלונות', המחלקה לארכיטקטורה במרכז האקדמי ויצו חיפה שמחה לארח את אדר' עמי שנער להרצאה בנושא: מבניין לעיר: עבודות חדשות של אמיר מן ועמי שנער  

יום ג' 3.1.2012 בשעה 14:00 אולם 104

הכניסה חופשית

תכנון אדריכלי כיום, בהקשר של הסביבה העירונית המצטופפת והולכת, אינו יכול להיות עוד נטול הקשר כבעבר.
האם בתי המגורים, מקומות העבודה או מוקדי הבילוי יוצרים גם סביבת חיים איכותית?
נדגים שאלה זו באמצעות סדרת בנייני משרדים ובילוי שתכננו באירפורט-סיטי, מבנים תעשייתיים בנתב"ג, למשל, כמו גם שכונות חדשות במודיעין, מבני מגורים ייחודיים בחולון ועוד.
תכנון עירוני במיוחד מתמודד קודם כל עם תיקון משגי העבר: האם איבדנו את היכולת והתמימות לתכנן ערים של ממש, כמו פעם? נדגים זאת באמצעות תכנון העיר עפולה, מרכז העיר רמלה, ובמיוחד בתכנית השאפתנית לחזית הים העירונית בנמל חיפה.


עמי שנער
עמי שנער, שותף במשרד אמיר מן-עמי שנער אדריכלים, החוגג השנה 20 שנה לקיומו, והמתכנן כיום פרויקטי ענק בתחומי התעופה, התחבורה והים, מגורים, תכנון עירוני ומבני ציבור.

היה האדריכל הראשי של משרד הבינוי והשיכון בשנות העלייה ההמונית, 1990-1991, ואחראי לתכנון העירוני של עשרות שכונות ואתרים חדשים בכל רחבי הארץ. בתקופה שקדמה לכך (1985 – 90)

עבד בבוסטון, ארה"ב, במגוון רחב של פרויקטי מלונאות, מגורים ותכנון ערים. בראשית דרכו, בשנות ה-80 היה עמי שותף במשרד יער אדריכלים ואחראי לתכנון רובע פסגת זאב בצפון ירושלים מתחילתו ועד ביצועו.

אחראי כיום לתכנית המתאר של באר שבע, העיר העתיקה של רמלה, חזית הים העירונית בחיפה כמו גם תכנון רובעי ומבני מגורים, מבני ציבור ועוד.

בין היתר שימש כמרכז צוות אדריכלות ועיצוב עירוני במחקר הבנייה לגובה, כותב ומפרסם מאמרים מקצועיים בארץ ובחו"ל ומלמד בבית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב.

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר