אדריכלות: מגדל התרבות+קהילה, צרפת / antonini darmon Architects ↓

יום שלישי, דצמבר 20, 2011 | , , , |

antonini darmon architects/ cultural + community tower, paris diderot university ↓


המשרד הצרפתי antonini darmon architects השלימו לאחרונה את מגדל התרבות והקהילה עבור אוניברסיטת דידרו בפריז, צרפת.
סביב המגדל הרזה והצר, הממוקם באזור לא מפותח, נשמר מרחב פתוח על מנת לכבד את המבנים הקיימים הסמוכים שלאחרונה שימשו לשוק קמח.


פרופיל המגדל הדק, שהורם גבוה מעל הקרקע על עמודים, מודגש על ידי צל שנוצר בעקבות ניתוקו מבין הבניינים הסמוכים.החזיתות החיצוניות טופלו בצורה פשוטה ונקייה על מנת לאפשר לחזיתות המיוחדות השכנות לתפוס את תשומת לב.

לוחות מתכת עדינים מקיפים את החזיתות החיצוניות ויוצרים בלילה תאורה רכה ומסוננת.
הלוחות המחוררים יושבים על סריג קונסטרוקטיבי הבנוי מגריד העוטף את כל הבניין. החלק העליון של החזית חורג מבעד לקומות הגבוהות על מנת לטשטש את המסגרת התומכת ולהציג מבט כאילו המגדל מתמוסס אל השמים.


Facebook Comments

1 Responses So Far:

איתי הורביץ אמר/ה...

אכן יפהפה, עם הרבה מחשבה.
חבל שקומת הקרקע (לפי תמונות אלו) מורמת ממפלס הסביב ונראית סגורה בגדר מתכת ושער נגרר ולא ידידותי. יתרון חשוב שמחפשים בפתיחת קומת הקרקע הוא של הרחבת המרחב הציבורי הפעיל ותרומה לו.
כך ניסו לעשות, למשל, במגדל הבנק הבינלאומי בשדרות רוטשילד בתל אביב, אם כי מידת ההצלחה ביצירת מקום מוצלח ופעיל אינה ברורה.
כאן זה נראה כמו גימיק עיצובי-ויזואלי, וחבל. לרחבה הצדדית פונה קיר שחור, גבוה ולא סימפטי למראה. אולי זה לא גמור?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר