אדריכלות: מרכז ספורט Campbell, ניו יורק / Steven Holl Architetcs ↓

יום שבת, דצמבר 03, 2011 | , , , |

Steven Holl Architects/ Campbell Sports Center - Columbia University ↓ 

מרכז הספורט Campbell אשר תוכנן על ידי משרד האדריכלים של סטיבן הול החל להבנות בתחילת החודש. תוך שהוא מחמיא למבנה האתלטיקה הקיים שלצידו, מרכז הספורט קמפבל יצור שער כניסה חדש ומזמין לקומפלקס אוניברסיטת קולומביה שבניו יורק.המבנה בעל חמש הקומות, בשטח של 48,000 מ"ר יכלול אודיטוריום, חדרי אימוני כוח וחדרי התעמלות, משרדים עבור נבחרת ספורט, חדרי אירוח וחדרי לימוד. תוכנן בראשות סטיבן הול וכריס מק'ווי, מרכז הספורט קמפבל צפוי להיפתח בסתיו 2012.


לפי סטיבן הול, מטרתו של מרכז הספורט היא לשרת את הנפש, את הגוף ואת הגוף / נפש.


הקונספט העיצובי הוא : "נקודות על הקרקע, קווים בחלל" כמו דיאגרמות המשמשות על מגרשי הכדורגל, הכדורסל והבייסבול, הנקודות מתפתחות לקווים ומשם לחללים. 


כמו הנקודות והקווים בדיאגרמות שעל המגרש הדוחפים ומושכים פיזית על פני המגרש את השחקנים, הקומות של הבניין נדחפים ונמשכים בחלל.


מדרגות חיצוניות, המהוות "קווים המרחפים בחלל" ומרפסות "המרחיבות את תחום המשחק על ואל הבניין" (לפי סטיבן הול) מאפשרות מבטים מתוך המפלסים העליונים על קומפלקס האתלטיקה "בייקר" הסמוך ואל הבניינים של מנהטן: האמפייר סטייט בילדינג ובניין קרייזלר. 


בלילה הבניין מואר באור כחול זוהר המדגיש את קוויו המתעקלים.Courtesy of Steven Holl Architects

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר