אדריכלות: daylight house, יפן / Takeshi hosaka Architects ↓

יום שישי, ינואר 18, 2013 | , , , , |

takeshi hosaka architects /  daylight house ↓

משרד האדריכלים takeshi hosaka שלחו לנו תמונות של בית שתכננו הנקרא "בית האור" / daylight house, בית מגורים פרטי בן שתי קומות למשפחה של ארבע ביוקוהמה, יפן.תוך התמקדות בתאורה הטבעית של החלל הפנימי כגורם מרכזי בעיצוב, הבית תוכנן עם 29 חלונות סקיילייט ומערכת של לוחות אקריליק מעוקלות כדי למלא את החדרים באור יום טבעי.
מוקף בתערובת מגוונת של טיפולוגיות בניה, בית המגורים עומד על יסודות שקועים בקומה הנמצאת מתחת למפלס הרחוב. 


גרם מדרגות חיצוני מגיע לגן צר בחזית הבית תוך יצירת כניסה פרטית עבור המתגוררים. 


מחופה בלוחות מתכתיים, המבנה הוא בעל חזית צנועה ומסוגרת לרחוב - ללא פתחים המאפשרים מבטים לחללים הפנימיים של הבית.


הנוכחות של התקרה, הנמצאת בגובה כפול, היא מרכזית במרחב הציבורי של הבית.רשת באורך/רוחב של כ-1500 מ"מ על  1600 מ"מ משמשת לבסיס של לוחות האקריליק המעוקלות.אור לבן מלאכותי מגדיר את גבולות התקרה ומגביר את התאורה ה"נשפכת" מלמעלה ומפוזרת על ידי הלוחות השקופים.המרחב האווירי שבין לוחות האקריליק לבין הגג משמש כאזור חיץ אקלימי: אוויר חם מחומם על ידי השמש נפלט במהלך הקיץ, ואילו בחורף, השכבות שבתקרה מבטיחות מיקרו אקלים יציב ונעים.


חדרי השינה והעבודה של המשפחה תוכננו בחדרים בצידי החלל המרכזי של הבית ללא תקרה או גג.החללים שתוכננו עם דלתות מתקפלות גדולות, יכולים להשתלב במלואם לתוך חלל המגורים המרכזי או להתקפל ולהיסגר לפרטיות מקסימלית.
גלריה הפתוחה חלקית תוכננה על גבי חדרי השינה של הילדים ומשמש כפלטפורמה נייטרלית עבור פונקציות מרובות.Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר