היום לפני שנה: אדריכלות בית Guthrie, צ'ילה / Felipe Assadi & Francisca Pulido Architects ↓

יום חמישי, דצמבר 08, 2011 | , , |

Guthrie House / Felipe Assadi & Francisca Pulido ↓

בית גוטריה שתוכנן על ידי משרד האדריכלים Felipe Assadi &   Francisca Pulido בסנטיאגו צ'ילה, הינו בית עם שתוכנן בביקורת נוקבת על אזור הנדל"ן שבה הוא תוכנן.
הפרויקט התקבל מחברת הנדל"ן אשר ביקשה עיצוב ותכנון בית הניתן לבניה בצורה חוזרת קבועה ואשר מאפשר להיות מוצב על מדרון עם שיפוע ממוצע של 25%. ההצעה צריכה להישמר בטווח סביר למשתמש רגיל, או למשפחה עם ילד הדורשת שטח של לא יותר מ-140 מטרים רבועים. 

המתכננים התבקשו במפורש לבנות בית שימכר במהירות, שיפנה ישירות לקהל המטרה ויהיה אטרקטיבי מבחינה עיצובית.אתר הפרויקט עולה בצורה טבעית לכיוון העמק של Chicureo, אזור פריפרי לעיר של סנטיאגו בה התפתח הנדל"ן בצורה משמעותית אך באיכות בינונית. אזור שבו הדירות של הבתים מחזיקים בבעלות שטחים ירוקים גדולים.

האזור מאופיין בשכונות חדשות עם יבוא ארכיטקטוני וחזיתות מכל סוג סגנון וצורה (לשלילה).

הצעתם של האדריכלים היתה להתעמת עם החזית, להתיר בצורה מוחלטת את המושג הנדל"ני "בית יפה", אשר תמונת יכול לקשט את דף האינטרנט החשבונאי-נדלני תמורת סגנון החיים.
ההצעה הייתה בית ללא חזית, בית ש"יתפתח" ממפלס הרחוב מטה, בית השוכן במצב הראשוני של המדרון הטבעי שמעל עמק האתר המוצע.

הבית , לטעמם של האדריכלים , איננו רק את התשובה לבעיה של דיור על האתר משופע ,אלא ביקורת נוקבת למערכת הנדל"ן אשר המטרה הסופית שלה למכור את ה"אטרקטיבי" וב"מחיר טוב" בתים שנבנו על ידי "אדריכלים בעלי מוניטין". או במילים אחרות, למכור אופנה.


Photos: Guy WenborneFacebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר