זכיה בתחרות: מרכז נופש וסקי koutalaki, פינלנד / BIG Architects ↓

יום שבת, דצמבר 24, 2011 | , , , , , |

BIG architects / koutalaki ski village ↓

משרד האדריכלים הדני BIG אדריכלים זכו בפרס ראשון בתחרות מוזמנת לעיצוב מרכז נופש, סקי ובילוי בגודל של 47,000 מ"ר בלוי, פינלנד.


הפרויקט, שנראה כמו סיומת עדינה לפסגת ההרים, יוצר ארבע גבעות מלאכותיות עבור גולשי הסקי בזמן שפונקציות הדיור והלינה השונים נמצאים מתחתיהם. 


תוך טיפול בפסגת ההר ובאשכול המבנים הקיימים כמסגרת העיצוב, הפרויקט תוכנן בצורה רדיאלית הסובבת סביב כיכר ציבורית מרכזית אשר תשמש כצומת החיבור והמפגש של מרכז הנופש. 

"כפר הסקי koutalaki, נהגה גם כהרחבה של פסגות הגבעות הקיימות וגם כמרכז הנופש. גדל מתוך הטופוגרפיה הטבעית ולא תכנון ש"נפל" מן השמים -האדריכלות מרחיבה את הצורות האורגניות של הנוף הטבעי ליצירת הר מעשה ידי אדם ליישוב וכן לגלישת סקי.
כתוצאה מכך, העיצוב שלנו לכפר סקי koutalaki יוצר אדריכלות היברידית חדשה העושה שילוב בין זהויות שונות כגון כפר ונופש, הגנה ופתיחות, אינטימיות חמימה והוד טבעי, אופי ייחודי והמשכיות זהירה -או בפשטות - אדריכלות נוף " , מייסד/שותף bjake ingels.


סדרה של ארבעה בניינים עוצבו בצורה קמורה על מנת לאפשר לגולשים לרדת מן הגג של מרכז נופש לכל כיוון.


המבנים, המסודרים ומתכוננים לצפייה לעבר הנוף שמסביב ולכפר sirkka אשר למרגלות ההר, מאופיינים ברכות גלית למתן המשכיות ויזואלית לאתר.


רשת של שבילים אשר נותנים עדיפות לגולשים והולכי רגל קושרים את מרכז הנופש ביחד, תוך יצירת "כיסים" מרחביים אינטימיים "רחובות פנימיים".כל יחידות אירוח כוללות שמונה וילות פרטיות עם גינות פרטיות מוגבהות ומספקות נופים מרהיבים של נוף ההרים המושלג. "במקום ליצור פתרונות עיצוב שמטרתן להתמודד עם השלג על ידי גריפתו או העברתו למקום אחר, אנו רוצים ליצור כפר המנצל את מלוא הפוטנציאל של השלג. כמו שהוא נתפס ויזואלית בחזיתות, מסגרות החלונות הופכים לחלק החי של הנוף, המסתגל לשינויים במזג האוויר. חזית הגרניט שנבחרה משפרת את הקשר האינטימי עם הטבע ", אומר מנהל הפרויקט חנה ג'והנסון.


במהלך הקיץ, המדרונות שעל גגות מרכז הנופש ישמשו כרצף ירוק של נוף טבעי, המאפשר למטיילים ומבקרים אחרים לנוח ולעשות פיקניק. 


Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר