אדריכלות: חשיפה ראשונה - "המרכז למוסיקה ומחול", אשקלון - ישראל/ Manuelle Gautrand Architecture + Bea Architects & Town Planners ↓

יום שלישי, דצמבר 13, 2011 | , , , , , |

Music and Dance Center / Manuelle Gautrand Architecture + Bea Architects & Town Planners ↓

בחשיפה ראשונה אנו שמחים להציג בפניכם את הפרויקט החדש של האדריכלית Manuelle Gautrand באשקלון, בשיתוף עם האדריכלית Batia Svirsky מ- Bea Architects & Town Planners - "המרכז למוסיקה ומחול". הבניין אשר ההשראה העיקרית בתכנונו (על פי האדריכלית) היה ליצור מקום חגיגי ומלא חיים הוא בניין שתוכנן למען מטרה כפולה ומציע שתי אגפים ייחודיים: האחד מוקדש למוסיקה והשני לריקוד. 


נפח אחד של הבניין הוא ביתם של הקונסרבטוריון למוסיקה, ואילו הנפח השני יכיל את האקדמיה לבלט ואת בית הספר למחול. בנוסף הפרויקט כולל ספריות, סטודיו לריקוד ולמוזיקה, חללי תצוגה ובתי קפה.


שני החללים שותפים לפונקציה משותפת: כל אחד מהם יכיל תיאטרון גדול, אחד עם 500 מושבים ואחד עם 200 מושבים. במות מקצועיות אלו מיועדות לשימוש יומיומי, הן למוסיקה והן לחזרות מחול.ממוקם בין שני הנפחים הראשיים של הבניין, אולם כניסה מרווח מפריד ובאותו הזמן מאחד יחד את אגף המוסיקה ואגף הריקוד כתזכורת מרומזת לקשר הנצחי שלהם. 


לובי כניסה זה מתפקד גם כאזור קבלת פנים עם קפיטריה המאפשר מפגשים וחילופי רעיונות במהלך ההפסקות בין החזרות והההופעות. הלובי גם תוכנן כחלל תערוכה שיציג אומנות עכשווית של אמנים בני זמננו.


הקונספט של הפרויקט מבקש למקם את הפונקציות בצורת מגדל אנכית. כל פונקציה גלויה והיא חלק ממכלול פיסולי. בחלקו העליון של המגדל, האורחים יהנו מנוף פנורמי של הים והסביבה המקיפה את האזור, בעוד שהם מתרווחים ונרגעים על המרפסת.


חלל פתוח גדול ממוקם בחלק העליון של הבניין. למרחב זה אין שום פונקציה מסוימת או תוכנית ייעודית והוא נועד להיות "מופקע" לשימוש על ידי אמנים, תערוכות, חגיגות, ותצוגות מתחלפות.


חזית הבניין מורכבת מלוחות מתכת עם פתחים עגולים גדולים, אלה הם חלונות רחבים אשר יציעו נופים פנטסטיים לעיר ולסביבה. לוחות מחוררים אלו יורדים בהדרגה לאורך החזיתות, כאילו כדי להדגיש את התנועה האנכית של הפרויקט.הפרויקט נמצא בתהליכי עבודה וצפוי להתחיל להבנות בשנים 2013-2014 .


תזכורת -  אדריכלית מנואל גוטרה תתן שבוע הבא הרצאה במסגרת עונת ההרצאות באוניברסיטת תל אביב. - 18/12/2011 - שעה 19:00 באולם פאסטכליכט, בניין מקסיקו באוניברסיטת תל אביב- הכניסה חופשית!Facebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

חסר חן לחלוטין

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר