אדריכלות: בית Oshikamo, יפן / katsutoshi sasaki Architects ↓

יום חמישי, ינואר 17, 2013 | , , , , |

katsutoshi sasaki / oshikamo house ↓

משרד האדריכלים היפני katsutoshi sasaki השלימו לאחרונה את בית "oshikamo", בית מגורים למשפחה בתוך שכונת המגורים של טויוטה, איצ'י, יפן. 
הצורה המיוחדת של המבנה נובעת מתכנון "אגפים" הנפתחים בכל חצי צד של הפרויקט תוך יצירת חלל פנים אחד אחיד ומתמשך המעודד אינטראקציה בין בני המשפחה.


  

מחופה בפח גלי לבן שהונח בצורה אנכית, הנפח של הבית משתנה מפינות מרובעות חיצוניות לנישות קעורות פנימיות, תוך שמגלה את הכניסה הראשית לבית בחזית הקדמית לרחוב ועץ בחלק האחורי של הבית. הסידור המרחבי הייחודי שם את המטבח כמרכז הפעילות הדינמית בלב ליבו של הבית בעוד האזורים הפרטיים - חדרי השינה וחדרי הלימוד הושמו בפינות הרחוקות.

חלוקת הבית מאלצת את המשפחה לעבור דרך האזורים הציבורים של הבית ורק אז לעבור בהדרגה למעברים והמסדרונות המעוגלים אל מדרגות וסולמות אל החללים העליונים הפרטיים יותר של הבית .הבית יושב על מגרש בגודל 191 מ"ר כאשר השטח הבנוי הכולל הוא 101 מ"ר.images © toshiyuki yano & katsutoshi sasaki


תרגמה, ערכה וכתבה: אדריכלית דיצה וילר דוידי / www.neo-arch.comFacebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

לא הייתי רוצה לגור בבית כזה. אנרגיות לא טובות, דחוק.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר