סקירת ספרים: ספר תחרויות גורדי השחקים של EVOLO ↓

יום שלישי, ינואר 24, 2012 | , , |EVOLO SKYSCRAPERS BOOK 


הוקמה בשנת 2006, תחרות גורד שחקים של eVolo הפכה לפרס היוקרתי ביותר בעולם עבור ארכיטקטורת מגדלים. התחרות מזהה רעיונות חדשניים המגדירים מחדש את עיצוב גורד השחקים באמצעות יישום של טכנולוגיות, חומרים חדשים, תוכניות, אסתטיקה, וארגונים מרחביים. מחקרים על גלובליזציה, גמישות, הסתגלות, והמהפכה הדיגיטלית הם רק חלק מהשכבות המרכיבות את התחרות. התחרות היא חקירה של המרחב הציבורי והפרטי תוך הצגת תפקידו של הפרט לבין הקולקטיב ביצירת קהילות אנכיות דינמיות אדפטיביות.

Title: EVOLO SKYSCRAPERS

Cover: Hardcover

Size: 9″ x 11.5″ x 2.5″
Pages: 1224 
ISBN: 978-0-9816658-4-9
Limited edition: 500 copies
Price: 195$
בשש השנים האחרונות, פאנל בינלאומי של אדריכלים, מהנדסים ומתכנני העיר נודעים, בדקו יותר מ -4,000 פרויקטים שהוגשו מ - 168 מדינות ברחבי העולם. בין המשתתפים אדריכלים ומעצבים מקצועיים, וכן סטודנטים ואמנים.


ספר זה הוא אוסף של 300 פרויקטים מצטיינים שנבחרו בגלל הקונספטים החדשניים שלהם שאתגרו את הדרך בה אנו מבינים את היחסים שבין הארכיטקטורה והסביבה הטבעית והבנויה.

הפרויקטים מאורגנים בשישה פרקים המתארים את המיקום הנוכחי ואת העתיד של האדריכלות האורבנית האנכית.


הפרק הראשון, "ההתקדמות הטכנולוגית", חוקר את השימוש בכלים דיגיטליים וייצור ממחושב (fabrication).


"אורבניזם אקולוגי", בוחן מערכות בר קיימא, הכוללות חומרים חדשים ונקיים המנסות להשיג בתהליכים אנרגתיים שונים - נטו של אפס אנרגיה במבנים.


הפרק השלישי דן מציג פרויקטים המנתחים את שינוי התצורה של הערים הקיימות וההתיישבות של סביבות חדשות, כגון ערים תת קרקעיות/מתחת למים ובתי הגידול צפים.


השיפור של דרך החיים שלנו הוא הנושא של הפרק הרביעי, "פתרונות חברתיים", אשר הוא אוסף של רעיונות המגיבים לבעיות חברתיות, תרבותיות וכלכליות.


גישה ניסויית יותר בעיצוב האדריכלי נחשף בפרק החמישי - "אסתטיקה משתנה/ Morphotectonic", עם הצעות לשימוש בשדות של נתונים עצמיים וויסות מערכות המגיבות לגירויים פנימיים וחיצוניים. התוצאות של החקירות הן מרתקות בבחינה של פונקציה וצורה.


לבסוף, "תיאוריות ואסטרטגיות עירוניות" הוא קבוצה של פרויקטים המייצרות שיטות חדשות המקלות על הבעיות המרכזיות של העיר העכשווית, כולל מחסור של משאבים טבעיים ותשתיות והגידול האקספוננציאלי של תושבים. 


ספר התחרויות eVolo של גורדי השחקים/ The eVolo Skyscraper Competition הוא פורום לדיון, בירור ופיתוח של עיצוב האוונגרד האדריכלי של המאה ה -21. 


הספר כולל 300 פרויקטים המוצגים על פני 1224 דפים (בצבע) !!, ספר מרתק אשר אי אפשר להפסיק לדפדף בו, כל הצעה, בספר גובר על קודמתה ביצירתיות, החדשנות והקדמה המחשבתית בעיצוב האדריכלי. מומלץ!

להזמנה:

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר